Chance Encounters – J. Sterling [RECENZE]

1 Kvě

Chance EncountersAutor: J. Sterling
Název: Chance Encounters
Rok vydání: 2012
Forma: e-book
Počet stran: 165
Mé hodnocení: 2,5/5

Anotace

Caroline Weber was a normal girl who thought she had her life figured out. After graduating from college in New York, she moved to San Francisco with her boyfriend, Clay. Everything in her life felt perfect. There wasn’t anything she would change…

…until she met Jackson Parks.

Is it possible that a chance meeting with a stranger can make you question EVERYTHING you thought you wanted? Caroline tries to carry on with her life as if nothing has changed…but the truth is, nothing can ever be the same.

Chance Encounters is an emotional love story about trusting and following your heart, even when it’s leading you down a difficult path.

Sometimes other hearts have to break in order to keep yours intact.

* * *

Děj této knihy se točí kolem mladé dívky Caroline Weber, která má úspěšně po promoci, bydlí v malém, ale útulném bytě se svým přítelem Clayem, kterého nade vše miluje a obdivuje a získala pracovní stáž u renomované marketingové firmy. Celkově se cítí spokojená a šťastná.

Jak už to ale bývá, tak tento pocit je násilně narušen smutnou zprávou o tragické smrti kamaráda z vysoké – Johnnyho. Caroline odletí na pohřeb, kde musí nečekaně přednést řeč, ve které zdůrazní, že nikdy nikdo neví dne nebo hodiny a tak bude odteď užívat každý den jako by to měl být její poslední.

Při cestě zpět domů si k ní v letadle přisedne sympatický mladík jménem Jackson. Před dalším spolusedícím začne hrát „hru“ jakože spolu chodí a Caroline se ke hře připojí. Tento tajemný mladý muž ji velmi přitahuje. Je velmi smutná, když se musejí rozloučit. Clay na ni čeká na letišti s kyticí žlutých růží. Caroline se přemáhá, aby se na něj usmála, a neustále pokukuje po Jacksonovi. Clay začne tušit, že něco není v pořádku a sleduje její pohled. Caroline je seznámí, a když ji Clay vlastnicky odvede, rozbrečí se, protože si uvědomí, že si s Jacksonem nevyměnili ani telefon ani email. Clayovi tvrdí, že pláče kvůli pohřbu.

I Jackson se cítí velmi přitahován ke Caroline. Nechápe to, normálně po zadaných dívkách nepokukuje, protože nevěru neuznává. Ale na této dívce je něco, co mu nedává spát. A teď neví, jak se s ní znovu spojit. Pak si ale vzpomene, že se bavili o její práci a vypátrá její číslo.

Domluví se, že půjdou spolu na oběd. Když se setkají, tak se objímají jako staří známí.
Jackson sice bydlí na úplně opačném konci Států, ale stejně si každý den volají i přes značný časový posun. Clay je každý den do noci v práci, a jelikož Caroline už vše, co měla ten den na srdci, sdělila Jacksonovi, tak s Clayem už si v podstatě nemá co říct.

Clay vycítí, že něco není v pořádku, ale má za to, že je to jeho chyba, protože pořád jen pracuje a je málo doma. Proto koupí v klenotnictví zásnubní prsten.

Když má Caroline narozeniny, přijdou jí do práce růže od Claye a tulipány s malou krabičkou od Jacksona. V krabičce se nachází Jacksonem ručně vyrobený přívěšek srdce. Caroline neví, co má dělat.

Clay ji vezme na úžasnou večeři do velmi nóbl restaurace a tam ji požádá o ruku. Na tohle nebyla Caroline připravená, ale nemůže přece říct Clayovi ne a tak souhlasí. Když to zavolá Jacksonovi, tak ten je z toho zdrcený. Aniž by spolu vlastně opravdu chodili, tak se rozejdou.

A pak se Caroline po nějaké době dozví o Jacksonově nehodě a uteče ze zásnubní party a letí do New Yorku do nemocnice, aby zjistila jak na tom Jackson vlastně je. Pro koho se vlastně Caroline nakonec rozhodne? Nezůstane nakonec sama, protože si nevážila toho, co má? Zotaví se Jackson ze svých zranění? To už si přečtěte sami pokud vás kniha zaujala.

Na téhle knize mi toho spoustu nesedělo. Vůbec jsem se nedokázala s hlavní hrdinkou ztotožnit. V prvé řadě to, že Caroline má všechno, Claye miluje a cítí se šťastná a najednou si vedle ní sedne cizí člověk, kterého vůbec nezná a z ničeho nic je ochotná všechno zahodit a úplně na Claye zapomenout? Vždyť ještě před chvílí říkala, že je do něj nesmírně šťastná a zamilovaná. Takhle podle mě štěstí a láska teda nevypadá. Já pokud někoho opravdu miluju, tak ho miluju celým svým srdcem a nikdo jiný jakoby pro mě ani neexistoval, navíc když mou lásku opětuje stejnou měrou a cítím se s ním šťastná. A zvláště bych nezahodila všechno pro naprosto neznámého týpka, který si vedle mě sedne v letadle a z nudy se se mnou dá do řeči.

Ok, vím, že láska na první pohled existuje, ale stejně jsem Caroline chvílemi vůbec nechápala. Její postava jen potvrzuje to, co se říká, že „ženský nevědí, co vlastně chtějí, nikdy s ničím nebudou spokojené a neváží si toho, co mají“.

Celkově mi příběh nepřišel moc realistický v některých specifických věcech a postavám jsem někdy jejich chování a mluvě ani trochu nevěřila. A ani obálka mi nepřišla moc vyvedená.

Kniha by se mohla líbit fanouškům zamilovaných a romantických příběhů, které jsou občas trošku i „na hlavu“, ale můj šálek čaje to tentokrát moc nebyl. Naštěstí jsem za e-book utratila pouze $0,99, takže mě to zase tolik nemrzí.

komentáře 3 na “Chance Encounters – J. Sterling [RECENZE]”

 1. Simone Sipriano 2.5.2013 v 13:41 #

  Súhlasím s tebou. Caroline mala všetko a zjavne si to nevážila. Nečítala som knihu, ale po tvojej recenzii ani nebudem, iba by som sa zbytočne rozčúlila. Mimo to, pekné recenzia. :)

  • Wolf Draven 5.5.2013 v 16:28 #

   Díky :)
   Ano, jestli ti také takové věci také vadí, tak to by ses rozčilovala téměř po celou dobu čtení knihy. Já se teda rozčilovala pořád :D

 2. Martina 6.5.2013 v 09:16 #

  No, příběh je to asi pěkný, docela mě to zaujalo, ale asi číst taky nebudu. Souhlasím s tebou s tou zamilovaností :-)

Zanechat komentář