Charlie Woodchuck is a Minor Niner – Dalya Moon [RECENZE]

23 Lis

Dalya Moon - Charlie Woodchuck is a Minor NinerAutor: Dalya Moon
Název: Charlie Woodchuck is a Minor Niner
Série: Snowy Cove
Díl: #1
Rok vydání: 2011
Forma: e-book
Počet stran: 175
Mé hodnocení: 5/5

Anotace

It’s 1988, and Charlie Woodchuck is the most minor of niners. At thirteen, she’s the youngest girl at Snowy Cove High School, and so clueless, she wore leg warmers and acid-wash jeans on her first day. Big mistake! Almost as big a mistake as signing up for a boys-only shop class. Doy.

Just when she thinks the first week of high school can’t get any more weird, Charlie discovers she may be adopted. According to her Science textbook, her eyes should be blue, not brown.

Now the girl with the boy’s name will have to use her detective skills to uncover the mystery of her identity. She’ll need the help of best friend Stacy, expert blackmailer, and new friend Ross, expert class clown.

Before the year ends, Charlie will face down the biggest bullies of all: the all-powerful members of Snowy Cove’s School Board. The Board doesn’t like what Charlie’s been up to, and they’re all out of doughnuts.

* * *

Kniha se odehrává na konci osmdesátých let minulého století. Hlavní postavou je třináctiletá Charlie Woodchuck, která čerstvě nastoupí na střední školu Snowy Cove. Hned zkraje se jí podaří udělat několik zásadních chyb, které přímo či nepřímo ovlivní její postavení ve škole i její život.
Navíc se záměrně zapíše do předmětu, který je otevřený pouze pro chlapce. S jejím jménem to není žádný problém. Musí ale dokázat nejen svým spolužákům, ale i celé škole a učitelskému sboru, že na to má, což nebude úplně jednoduché.

Díky dalšímu předmětu ve škole přijde na zajímavý fakt, že aniž by ji to kdy dřív napadlo, tak je možná adoptovaná. Jak jinak vysvětlit, že její oči mají jinou barvu očí než by správně měli dle zákonů genetiky mít? Začne pátrat po svém pravém původu za pomoci nejlepší kamarádky Stacy a nového kamaráda – třídního klauna Rosse.

Jak to nakonec vlastně je s tou adopcí? A zvládne projít školním testem? To a ještě mnohem více se dozvíte, když si knihu přečtete. Určitě nebudete zklamáni a pravděpodobně budete velmi překvapeni odhalením pravdy na konci. Alespoň já jsem byla.

U knihy jsem se velice bavila, je psána vtipným stylem, i když se v ní nacházejí i vážné věci. Byl to takový příjemný výlet zpátky v čase do osmdesátých let minulého století. Ukazuje nám pohled na tehdejší školní systém a život v USA v té době. Angličtina byla vcelku jednoduchá a příběhu se dalo dobře porozumět. Stoprocentně si v budoucnu přečtu i další knihy autorky.

Postavu odvážné Charlie jsem si velice oblíbila a na konci knížky mi bylo líto, že se s ní musím rozloučit, protože mi opravdu přirostla k srdci. V některých momentech jsem se s ní dokázala docela dobře ztotožnit.

Určitě bych doporučila všem, kteří mají rádi neobyčejné příběhy o obyčejných mladých lidech, a nebo fanouškům tzv. „contemporary fiction“.

 

komentáře 2 na “Charlie Woodchuck is a Minor Niner – Dalya Moon [RECENZE]”

  1. E_V_E 23.11.2012 v 20:13 #

    Pekná recenzia, o knihe som ešte nepočula a dosť ma prekvapili tvoje slová chvály, lebo podľa príbehu, ktorý opisuješ sa to nezdá na nič svetoborné a moc ma to nezaujalo, ale možno to teda má dobré spracovanie 8)

    • Wolf Draven 23.11.2012 v 20:18 #

      No tak není to zas až tak světoborné, ale je to taková milá oddechovka, která rozhodně pobaví. Mně se hodně líbil ten styl, jakým je to napsané a i ten příběh nebyl špatný. Já jsem nic podobného nikdy nečetla, takže možná i proto jsem tolik nadšená. :)

Zanechat komentář