Démoni – Karin Slaughter [RECENZE]

14 Pro

demoniAutor: Karin Slaughter
Název: Démoni
Série: Will Trent
Díl: #7
Originální název: Unseen
Nakladatelství: Domino
Překlad: Hana Čapková
Rok vydání: 2013
Vazba: vázaná
Počet stran: 352
Žánr: thriller
Mé hodnocení: 5/5

Anotace

Co se stane s dobrými lidmi, když se střetnou s ryzím zlem?

Bill Black je chlápek, co jezdí na harleyi a nahání strach všude, kde se ukáže. Jedním z mála lidí, kteří se ho nebojí, je drsný drogový dealer z Maconu a jeho lstivá milenka. Tahle dvojka Billa naopak považuje za docela dobrého kumpána, který by jim mohl pomoci s kšefty. Nemají nejmenší tušení, že Bill je ve skutečnosti agent GBI Will Trent, který jim jde po krku. Zároveň se snaží uniknout z dosahu Sáry Lintonové, ženy, kterou miluje, ale která se nesmí dozvědět, jaké obrovské riziko Will podstupuje.

Sára také přijela do Maconu, i když ji tam přivedly úplně jiné důvody. Dozvěděla se o pokusu o vraždu policisty, který je synem jejího mrtvého manžela, a ona mu chce být nablízku. Nikdy by ji nenapadlo, že na místě potká Willa, o jehož misi nic netuší – a že vlastně oba nevědomky pracují na stejném případu. Oba mají brzy na vlastní kůži zjistit, že démoni se mohou vyskytovat na obou stranách zákona…

* * *

Budu se zřejmě opakovat, když napíšu, že Karin Slaughter je jedna z mých nejoblíbenějších spisovatelek thrillerů, ale je to prostě fakt.

Autorka se s tím tentokrát nijak nepáře a hned zkraje, doslova na pár prvních stranách, nám připraví pěknou řež. Setkáváme se s policistkou Lenou Adamsovou, postavou dobře známou již z dřívějších knih série s agentem Willem Trentem.

Nyní Lena bydlí v Maconu. Přichází zrovna domů po velmi těžkém týdnu, kdy byla vyslýchána oddělením pro vnitřní záležitosti. Šlo o jednu akci, jíž byla Lena se svým týmem součástí. Akce nedopadla zrovna podle jejích představ. Zdá se, že se jí poslední dobou opět přestává dařit. Nedávno přišla o ještě nenarozené dítě, na které se velmi těšila se svým o několik let mladším manželem Jaredem. (Ti co četli dřívější díly vědí, že Jared je synem Jeffreyho Tollivera, jenž býval Leniným nadřízeným než byl kvůli Leně v jedné akci zabit. Zároveň byl Jeffrey manželem doktorky Sáry Lintonové, která Leně stále nedokáže odpustit.)

Jsou si s Jaredem momentálně trošku odcizeni. Než mají ale šanci dát svůj vztah opět do pořádku, jsou ve svém domě brutálně napadeni. Jared je těžce postřelen a Lena se musí postavit útočníkům pouze ve spodním prádle a jedinou její zbraní je kladivo, kterým Jared právě dával dohromady skříňky v kuchyni. Podaří se jí zlikvidovat jednoho útočníka, a když si podává toho druhého, objeví se u dveří známá tvář – Will Trent. To jí zabrání ubít druhého útočníka k smrti. Will ale vzápětí zase zmizí a Lena moc dobře pozná, kdy je lepší mlčet.

Jared je na tom velmi špatně a doktoři si nejsou jisti, zda to zvládne. V nemocnici u jeho lůžka sedí zničená Lena. V tomto momentě do příběhu vstupuje doktorka Sára Lintonová, kterou o Jaredově stavu informovala Jaredova matka Nell. Sára na nic nečekala a okamžitě přijela do Maconu. Ví, že agent GBI Will Trent, její nynější přítel, momentálně pracuje někde v utajení, ale vůbec netuší, že je to také v Maconu. A on se snaží za každou cenu o svém úkolu co nejvíce mlžit, aby se o něj Sára nebála.

Will tentokrát vystupuje v přestrojení jako Bill Black, kriminálník, který má co do činění s drogami i násilím a opravdu to pro něj nebude procházka růžovým sadem. Sára se ale nečekaně vše dozví, bere to jako obrovskou zradu a její vztah s Willem je značně ohrožen. Stejně jako samotný Willův/Billův život. Will se díky své povaze dokáže dostat z nejednoho zapeklitého problému. Bude to ale tentokrát stačit? Jak to všechno dopadne? To už si musíte přečíst sami.

Hlavní dějová linie se střídá s probliky do nedaleké minulosti – dozvídáme se, co se přesně stalo před několika dny při zásahu Lenina týmu, kdy šli po stopách velkého zvířete tzv. Mocného Bělocha, který ovládá místní trh s drogami i to, co se dělo ještě předtím než probíhal vlastní zásah.

Sledujeme také propletený příběh agenta Willa i kriminálníka Billa a velmi pomalu se skládačka případu začne dávat dohromady, jisté události z několika různých případů do sebe začnou zapadat a samozřejmě nechybí ani opravdu velmi šokující a nečekané odhalení nakonec.

Postavy jsou opět dokonale vypracované, jak už to u Karin Slaughter bývá dobrým zvykem. Působí velmi realisticky, se všemi svými problémy, pocity a myšlenkami, do kterých nás nechává autorka nahlédnout a ukazuje nám, že vše není jen černé a bílé a že někdy i dobré úmysly vás zavedou do toho pověstného pekla a naopak to může platit také.

Napínavé, dechberoucí, děsivé, překvapující, úžasné, skvělé, prvotřídní, znamenité, velkolepé – to je jen hrstka slov, která mě napadá ve spojitosti s touto knihou, stejně jako celou sérií s Willem Trentem. Démoni se momentálně po zásluze stávají mým nejoblíbenějším dílem. Na poličce v knihovně se bude skvěle vyjímat spolu s ostatními knihami autorky.

Opět nemůžu jinak, než doporučit Démony všem milovníkům napětí, thrillerů a detektivních příběhů, které mají spád. Fanouškům Karin Slaughter určitě už nepotřebuji říkat více, nejspíš již mají knihu doma.

Velice děkuji nakladatelství Domino za poskytnutí této úžasné knihy na recenzi.

komentáře 4 na “Démoni – Karin Slaughter [RECENZE]”

 1. Myanmar 15.12.2013 v 01:07 #

  Tedy už anotace vypadala lákavě, ale takového nadšení jsem v žádné recenzi už dlouho neviděla :) Nějakou detektivku se chystám číst a za poslední dny jsem si jich na seznam díky projíždění knižních blogů zapsala tolik, že nevím, jak to všechno stihnu :) Tahle tam rozhodně nesmí chybět.

  Jen koukám, že je to už sedmý díl – o autorce jsem nikdy neslyšela a tudíž jsem ani nečetla žádnou její knihu. Mohl by to být problém? Tedy jinak – doporučila bys mi začít „od jedničky“ a nebo je to jedno? :)

  • Wolf Draven 15.12.2013 v 01:16 #

   :) Problém by to být neměl, já taky nečetla přesně popořadě a moje první kniha autorky byla myslím třetí v této sérii.

   Když se tam mluví o něčem z dřívějška, tak se většinou lehce shrne ten děj v pozadí, který se toho týká.. Takže dá se to číst i jako samostatná kniha. Ale určitě si něco od této autorky přečti, má skvělý styl psaní a umí udržet člověka v napětí až do nečekaného konce.

   Pokud bys raději chtěla začít hezky od začátku, tak první díl má název Triptych.

 2. Spooky 13.1.2014 v 14:18 #

  Jasná volba na dnešní večer, Ježíšek nadělil :-)

Zanechat komentář