Espressologie – Kristina Springer [mini-recenze]

16 Led

EspressologieAutor: Kristina Springer
Název: Espressologie
Originální název: The Espressologist
Nakladatelství: CooBoo
Překlad: Dana Stuchlá
Rok vydání: 2012
Vazba: vázaná
Počet stran: 192
Mé hodnocení: 5/5

Anotace

Sedmnáctiletá studentka Jane si přivydělává v malé kavárně jako baristka a časem vytvoří teorii, podle níž se charakter lidí pozná dle jejich oblíbené kávy. I jí samotné to přijde jako trochu bláznivý nápad, ale jen do doby, než dá dohromady několik párů, kterým to pak úžasně klape. V tu chvíli se z ní stává espressologická hvězda, k níž si chodí pro radu a rande lidé z celého města. Ale dokáže Jane najít životní lásku i pro sebe, nebo bude jediná, komu se štěstí vyhne?

* * *

V anotaci je vlastně řečeno vše, co potřebujete o ději vědět, takže se zaměřím spíše na ostatní věci kolem.

První, co vás na knize zaujme, je obálka. Je na ní velmi sympatická slečna upíjející z hrnečku kávy.  (Mimochodem, slečně se podařilo vyděsit mého milého. Když se ráno probudil a otočil se na mě, tak já už měla hlavu zabořenou v knize a četla jsem si. On rozlepil oči a hle – naprosto jiná hlava než čekal :D ). Už jen z pohledu na tu obálku dostávám chuť na kafe. Na jakékoliv, protože mám ráda skoro všechny druhy!

Knihu je potřeba brát trošku s rezervou a nadhledem, protože v reálném světě by se to takhle nemohlo nikdy stát. Dát dohromady víc jak 50 párů naprosto neznámých lidí jen na základě jejich oblíbené kávy, kteří se do sebe hned na prvním rande zamilují? Pěkná pohádka.  A přesně takhle jsem ke knize přistupovala.  Jako k takové moderní pohádce o lásce s příchutí kávy. Je to milá odpočinková četba na jedno odpoledne, nic hlubokomyslného v tom nehledejte. Příběh ale rozhodně neurazí a mnohé pohladí po duši. Kéž by vše bylo někdy tak jednoduché, jak je tomu v některých knihách.

Některé charakteristiky káv či popisy zákazníků byly celkem vtipné a škoda, že jich nebylo více. Prostředí kavárničky bylo tak krásně vyobrazeno, že jsem měla chuť okamžitě tam jít pracovat. I když představa, že by mi tam chodili někteří z těch míň milých zákazníků, mě trošku držela při zemi.

A teď už mě omluvte, musím si jít připravit nějaké chutné kafčo.

komentáře 4 na “Espressologie – Kristina Springer [mini-recenze]”

 1. Bastera 16.1.2013 v 22:34 #

  :) Ta obálka se mi líbí a hezky si poděsila přítele :D Musím si jí půjčit co nejdřív pořád z těch všech recenzí okolo! :)

  • Wolf Draven 20.1.2013 v 23:12 #

   Ale jestli máš ráda kafe, tak se připrav, že během čtení ho vypiješ opravdu hodně ;)

 2. Intri 19.1.2013 v 13:07 #

  Ta obálka vypadá opravdu úžasně! I když je pravda, že je to zajímavá teorie, přeci jenom padesát párů, káva a nějak to poznat… :)

  • Wolf Draven 20.1.2013 v 23:13 #

   Jako v reálu si to fakt nedovedu představit, ale v knížce se o tom hezky čte. Mám ráda happy endy :)

Zanechat komentář