He Loves Me…He Loves You Not… – Lauren Hammond [RECENZE]

26 Srp

He Loves Me - He Loves You NotAutor: Lauren Hammond
Název: He Loves Me…He Loves You Not…
Nakladatelství: S.B. Addison Books
Rok vydání: 2011
Forma: e-book
Počet stran: 99
Žánr: YA, romantika
Mé hodnocení: 3/5

Anotace

Riley loves Henry. Henry loves Riley, but he’s dating Callie.

Riley Davis is mixed up in an emotional love triangle that she wants out of.

But she can’t help the way she feels about Henry Garner. She’s obsessed. And she’s convinced that her on the sly relationship with Henry is going to end badly.

And Henry has a secret. A secret that could make or break one relationship. But which one will it be? His relationship with Callie? Or his romantic entanglement with Riley?

* * *

Ok, přiznávám se bez mučení, že tohle vůbec nebyl příběh jako stvořený pro mě. Stáhla jsem si e-knihu z Amazonu jen proto, že byla zrovna zadarmo a líbil se mi její obal. A číst jsem ji začala jen díky tomu, že jsem v čekárně u doktora zrovna dočetla jeden hororový příběh a měla jsem chuť na nějaké odlehčené a krátké čtení a pohled mi padl zrovna na He Loves Me…He Loves You Not…

Jak už název i anotace napovídá, jde o milenecký trojúhelník. Hlavní hrdinka – Riley Davis je bezhlavě zamilovaná do toho nejhezčího a nejvíc sexy kluka ze školy Henryho Garnera. Henry se k ní pod rouškou tmy vkrádá oknem do pokoje a tráví spolu žhavé noci. Vyznávají si vzájemně nehynoucí lásku, kterou ale přes den musejí skrývat, protože Henry má přítelkyni – trošku potvoru, Callie. Henry sice tvrdí Riley, že Callie už nemiluje, ale taky se s ní zatím pořád nerozešel a jeho chování na veřejnosti svědčí o opaku. Riley o jejich tajném vztahu neřekla ani své nejlepší kamarádce Rose a začíná se z toho tak trošku hroutit.

Jak tohle všechno vlastně nakonec dopadne? Bude happyend či nikoliv? No to už si přečtěte sami.

Ze začátku jsem opravdu nenáviděla postavu Henryho, který si nakrásně nakráčel do Rileyina života, nechá ji zamilovat se do něho, ale stále ji má jen jako své malé tajemství, na veřejnosti se k ní nezná a dál se má ke své přítelkyni ze čtyřletého vztahu. Později se čtenář dozvídá jisté polehčující okolnosti, které ho staví do trošku jiného světla. Ale mé srdce si stejně nezískal.

Riley mi bylo docela líto, protože vím, jak láska dokáže s člověkem zamávat a obzvláště, když je utajovaná nebo neopětovaná. Chvílemi už toho na ni bylo moc a začala se chovat jako nějakej rozmazlenej fracek. Ale ono to k tomu věku a okolnostem patří. Ale nedokázala jsem se s ní natolik ztotožnit, abych si příběh užila. Hodnocení o hvězdičku jsem zvedla díky citátům o lásce, které jsou na začátku každé kapitoly.

Pokud vás takovéto příběhy o milostných trojúhelnících a utajované lásce baví a vyhledáváte je, tak tohle je kniha právě pro vás. Mě osobně děj příliš nenadchnul, ale na druhou stranu mě zas ani nad míru neiritoval. Je to takové rychlé čtení na jedno posezení a angličtina se mi zdála jednoduchá, takže je vhodné i pro úplné začátečníky.

Ukázka citátů v knize:

Find a guy who calls you beautiful instead of hot, who calls you back when you hang up on him, who will lie under the stars and listen to your heartbeat, or will stay awake just to watch you sleep… wait for the boy who kisses your forehead, who wants to show you off to the world when you are in sweats, who holds your hand in front of his friends, who thinks you’re just as pretty without makeup on. One who is constantly reminding you of how much he cares and how lucky he is to have YOU… The one who turns to his friends and says, “That’s her…” – Author Unknown-

Love – a wildly misunderstood although highly desirable malfunction of the heart which weakens the brain, causes eyes to sparkle, cheeks to glow, blood pressure to rise and the lips to pucker.

komentáře 4 na “He Loves Me…He Loves You Not… – Lauren Hammond [RECENZE]”

 1. E_V_E 26.8.2013 v 08:08 #

  To je celkom krátke a nevyzerá to zle. Možno sa na to kuknem, keď už zoberiem do úvahy, že sa tak mierne podobá môj júl 2013 na Rileyinu situáciu 8D aspoň by som pochopila, prečo som v reáli dopadla tak zle, na toho Henryho som zvedavá 8D

  • Wolf Draven 28.8.2013 v 23:50 #

   Jej, tak to je mi líto :( Taky jsem párkrát nedopadla úplně nejlíp v oblasti lásky :/ ale pak se objevil „rytíř ve stříbrné zbroji“ ;) Přeju ti, aby se brzy objevil i ten tvůj :)

 2. Nathaly 26.8.2013 v 14:35 #

  Zdá sa mi to ako dobrá oddychovka. Už som si ju dala do to read listu :)

  • Wolf Draven 28.8.2013 v 23:51 #

   Jj, oddychovka to je :) Snad se bude líbit až/jestli ji budeš číst :)

Zanechat komentář