Horror School: Podivné sestry – Charles Gilman [RECENZE]

25 Říj

horror-school-podivne-sestryAutor: Charles Gilman
Název: Podivné sestry
Série: Horror School
Díl: #2
Originální název: The Slither Sisters
Nakladatelství: Fragment
Překlad: Drahomíra Michnová
Rok vydání: 2014
Vazba: vázaná
Počet stran: 128
Žánr: horor, nadpřirozeno, dětská literatura
Mé hodnocení: 4/5

Anotace

Na téhle základní škole se stále dějí divné věci. Lidé se ztrácejí a zase se nečekaně objevují. Jsou však trošku jiní. Jako podivné sestry Priceovy.

Robert Arthur a jeho kamarádi Glenn a Karina jsou opět na stopě silám zla. Ukazuje se, že ve škole jsou brány, které vedou do jiného světa. Do strašlivé dimenze obývané duchy a hrozivými nestvůrami. Učitelé a spolužáci jsou ve vážném nebezpečí. Pokud chce Robert se svými přáteli školu zachránit, musí nalézt dostatek odvahy a do jiného světa dobrovolně vstoupit. Dokáží se vrátit včas? A bude ještě cesty zpět?

* * *

V pokračování příběhů z Lovecraftovy základní školy se opět setkáváme se starými známými –  Robertem Arthurem, Glennem Torkellsem, dívkou Karinou Ortizovou a dvouhlavou krysou PípemaKvikem. Jako jediní vědí, co divného se v jejich škole děje, protože v předchozím díle s názvem Šílený profesor (recenze) si prožili svoje.

Lovecraftova základní škola byla skoro celá postavená z použitého materiálu, který pocházel ze starého opuštěného zámečku, kde před třiceti lety bydlel fyzik jménem Crawford Tillinghast. S týmem dalších vědců se tajně zabýval vyvoláváním prastarých druhů démonů a příšer. Obecně se věřilo, že Tillinghast i se svými zaměstnanci zemřel při výbuchu ve sklepě, ale pravda je mnohem složitější, zahrnuje jiné dimenze a ví o ní jen pár lidí. Mezi nimi jsou i naši hrdinové.

Tuší i to, kdo unesl sestry Priceovi – dvojčata Sarah a Sylvii ze sedmé třídy. Dívky se za pět dní po únosu nečekaně vrátily domů a údajně si z únosu nic nepamatují. Tváří se jakoby nic a život na škole se opět vrací k normálu. Je tomu ale opravdu tak?

Robert s Glennem se rozhodnou si na děvčata posvítit, zvláště poté, co zjistí, že Sarah kandiduje na předsedkyni žákovské rady. Mají za to, že tak chce Tillinghast ovládnout školu. Věrně jim v tom opět pomáhá duch dívky Kariny, která ve dvanácti letech zemřela v Tillinghastově zámečku a její duch byl v jeho zdech uvězněn 30 let. V minulém díle se Robertovi s Glennem podařilo Karinu osvobodit, aby mohla prchnout do školy, kde se nyní vydává za jednu z mnoha žákyň z masa a kostí. Nepoznáte, že je duch, dokud do ní nevrazíte.

Naše trojka zjistí, že sestry Priceovi nechodí do jídelny spolu s ostatními dětmi. Těm totiž chutná spíše živé maso než lidské obědy. Když je Robert s Glennem sledují, zjistí, že Sarah se Sylvií chodí místo na obědy do školního bazénu. Na jeho dně se totiž nachází brána do Tillinghastova zámečku, kam se Robert s Glennem a Karinou rozhodnou dvojčata následovat. Dostanou se tím ovšem do velkého nebezpečí a jen díky nečekanému spojenci se jim podaří vrátit se zpět do školy.

Musí se za každou cenu pokusit zabránit podivným sestrám a ostatním stvůrám ovládnout jejich spolužáky a učitele. Bude to ale velmi těžký úkol. Podaří se jim vybojovat další bitvu o životy svých nevinných spolužáků i o své vlastní?

Opět je to skvělé strašidelné čtení, které ocení hlavně mladší čtenáři, jenž jsou navíc i fanoušky hororově laděných příběhů. Tajuplná atmosféra knihy pokračuje v duchu předchozího dílu. Nechybí ani velmi nečekaný konec, který vás zanechá s otevřenou pusou a nevěřícně hledící na poslední stránku knihy. Stále mi tato série připomíná mé kdysi tak oblíbené Stopy hrůzy a dokonce díky ní mám chuť si některé z těch povedenějších opět znovu připomenout a přečíst.

Tentokrát se v knize také dozvídáme více informací o dávné minulosti Crawforda Tillinghasta, o jeho důvodech a pohnutkách, které ho přivedli k přímo extrémnímu zájmu o jiné dimenze a dostali ho až tam, kde se nyní nachází. Také zjišťujeme, že množství stvůr ani zdaleka nekončí u pana učitele Goylea či sester Priceových a že i do budoucna se máme na co těšit. Osobně se již nemohu dočkat dalšího dílu.Slither

Obálka je opět stejně jako u prvního dílu mistrovsky vyvedená s měnícím se 3D obrázkem. Když knihu držíte v rukou a sledujete, jak se speciálním efektem při mírném otočení knihy změní na první pohled nevinně vypadající dívky v děsuplné příšery, naskočí vám husí kůže a nedokážete se od toho pohledu odvrátit. (viz tento malý gif obrázek. Doporučuji rozkliknout.)
Nechybí ani ilustrace uvnitř, které jsou také velmi povedené.

Pokud byste se chtěli o knize, záhadné  Lovecraftově základní škole nebo o celé strašidelné sérii Horror School dozvědět opět něco více, můžete navštívit stránky www.horrorschool.cz
Popřípadě také oficiální anglické lovecraftmiddleschool.com

Děkuji nakladatelství Fragment, že mi poskytlo tuto knihu k recenzi.

Zatím bez komentářů

Zanechat komentář