Hrej hráčem – Emma Hart [RECENZE]

28 Říj

hrej-hracemAutor: Emma Hart
Název: Hrej hráčem
Série: The Game
Díl: #1
Originální název: The Love Game
Nakladatelství: Galatea
Překlad:
Rok vydání: 2013
Vazba: vázaná
Počet stran: 248
Žánr: New Adult, romantika
Mé hodnocení: 4/5

Anotace

Jaký je plán hry? Maddie v tom má jasno: Arogantní a egoistický playboy Braden z kalifornské univerzity představuje pro ni vše, co se jí na klucích hnusí. Připomíná jí totiž jejího bratra, který dokáže myslet jen na sebe a ničí životy všem v okolí. Maddie spolu s kamarádkami vymyslí plán, jak tomu namachrovanému Bradenovi za všechna příkoří udělit lekci. Hlavní aktérkou plánu je právě Maddie, která do měsíce Bradena svede, omotá si ho kolem prstu a pak ho surově odkopne. Operace Hrej hráčem může začít.

Žádná ze zasvěcených holek ovšem nemá zdání, že podobný plán má i Braden se svými přáteli. A jakou hru hraje on? Plán je přimět tu paličatou a nedostupnou „královnu univerzity“, aby se do něj zamilovala, svést ji, a pak ji srazit na kolena. Ani jeden z obou aktérů netuší, že život může změnit pravidla hry… Možná oba zjistí, že nejde člověka soudit podle prvního dojmu…

* * *

O knize Hrej hráčem jsem toho slyšela již mnoho. Jedni ji milují, druzí nenávidí. Byla jsem na ni tedy ohromně zvědavá. Budu patřit do první nebo do druhé skupiny? Po dočtení se nacházím asi někde ve zlatém středu. Něco se mi na knize líbilo hodně, něco míň a pár věcí mě štvalo. Ve finále ale dávám 4 hvězdičky, protože to pozitivní převažovalo a kniha se velmi pěkně četla.

Děj nás zavede na koleje univerzity Berkeley v Kalifornii, kde to žije rozmanitým studentským životem. Samá párty a užívání si bezstarostného života. A to je přesně to, co skvěle vyhovuje Bradenu Carterovi, místnímu playboyovi, který nikdy nemá nouzi o zájem dívek. On se s nimi ale vždy jen vyspí, odkopne je a vzápětí už pokukuje po nějaké další oběti.

A přesně tohle vytáčí partičku holek, které se mu rozhodne udělit lekci. Maddie Stevensové natolik připomíná jejího nezodpovědného bratra Pearce, který psychicky naprosto zničil její bývalou nejlepší kamarádku Abbi, že se nechá uvrtat do značně odvážného plánu.
Braden se musí do Maddie zamilovat a ona mu pak zlomí srdce, jako to on udělal už tolika dívkám. Jen si musí dát pozor na svoje city. Ale ona přece Bradena nenávidí, takže žádné nebezpečí nehrozí.

Mezitím ovšem uzavře Braden sázku s kamarády, že dostane Maddie do postele. Jelikož je ale Maddie tvrdý oříšek a nepatří mezi dívky, které se normálně Bradenovi v podstatě samy vrhají do náruče, bude potřeba, aby Braden upravil taktiku, změnil chování a zařadil do svého repertoáru také randění, které z hloubi duše nenávidí. Kvůli sázce je ale ochoten se obětovat.

A tak oba dva – Maddie i Braden rozehrávají svoji vlastní hru, ve které jde o to „dostat“ toho druhého. Jenže ani jeden netuší, že to nebude tak jednoduché, jak si původně naplánovali. Čím víc se začínají poznávat, tím překvapivější fakt vyplouvá na povrch, nic není takové, jak se na první pohled může zdát. Oběma vzájemně na sobě začíná pomalu ale jistě stále více záležet. Co se stane s jejich plánem, jestli se do sebe zamilují? A co když navíc vše vyjde najevo?

Příběh sledujeme z rozličných pohledů obou ústředních postav, které se pravidelně střídají v krátkých kapitolách. Díky tomu máme možnost nahlédnout do pocitů i niterných myšlenek obou zúčastněných stran a děj hezky plynule a svižně ubíhá.
Přestože námět knihy nepřináší v podstatě nic nového či převratného a celý děj je značně předvídatelný, líbil se mi autorčin styl psaní, udržoval mě při chuti číst dál. I to je důvod, proč sáhnu po dalším díle této série, i když jsem místy měla menší problém s některými sprostými slovy.
Při čtení jsem si taky párkrát vzpomněla na film s Matthew McConaugheym a Kate Hudson Jak ztratit kluka v deseti dnech, který má trošku podobný nádech.

Hlavní hrdinku Maddie jsem si oblíbila hned od začátku. Má za sebou neveselé období doma v Brooklynu a doufá, že v Kalifornii začne tak trochu nový život. Ale zdá se, že minulost v podobě jejího povedeného bratra ji pronásleduje až sem.
Braden mi na začátku lezl dosti na nervy, moc si o sobě myslí, je arogantní a zvyklý, že mu všechny holky hned padnou k nohám. Postupem času se ale jeho postava v příběhu vyvíjí a objevují se i jeho kladné stránky.

Trošku mě zklamal konec. Kniha dopadla přesně podle mého předpokladu, ale zdálo se mi to velmi náhle ukončené. Čekala jsem kolem toho ještě víc „omáčky“.

Česká obálka se mi líbila asi nejvíc z těch všech, které jsou na Goodreads k vidění. Zapadá do konceptu knihy a už při prvním pohledu je vám jasné, o co se jedná a co můžete v knize očekávat.

Knihu bych doporučila převážně čtenářkám libujícím si v romantické New Adult literatuře, které hledají nějakou ne příliš komplikovanou, čtivou a oddechovou četbu.

komentáře 4 na “Hrej hráčem – Emma Hart [RECENZE]”

 1. Ilona D. 28.10.2014 v 21:43 #

  Je hezká, že někteří jsou i na tom zlatém bodu. Já četla na tenhle díl převážně dobré recenze, horší je to spíš s druhým dílem. Recenze je moc hezky napsaná, já sice knihu nečetla, ale časem bych si ji sehnat chtěla. Nevypadá to úplně špatně a tvých 4 hvězdiček potěší. :)

  • Wolf Draven 28.10.2014 v 21:51 #

   Jee, děkuji :) Na druhý díl se teprve chystám, tak uvidím a jsem zvědavá i na ten třetí, který teď někdy myslím vyšel :)

 2. Knižné Maniačky 30.10.2014 v 11:24 #

  Pekná recenzia. :)
  Mne sa knižka tiež páčila a hodnotila som ju podobne. Síce nič originálne, ale dobre spísané. :)

  • Wolf Draven 8.11.2014 v 23:24 #

   Děkuji :)
   Jsem zvědavá na ty ostatní díly :)

Zanechat komentář