Krásní mrtví: Arizona – Eden Maguire [RECENZE]

7 Dub

krasni-mrtvi-arizonaAutor: Eden Maguire
Název: Arizona
Série: Krásní mrtví
Díl: #2
Originální název: Beautiful Dead: Arizona
Nakladatelství: Fragment
Překlad: Edita Drozdová
Rok vydání: 2011
Vazba: paperback
Počet stran: 270
Mé hodnocení: 3,5/5

Anotace

Nejsou živí. Nejsou mrtví. Něco mezi tím.

Odhalí Darina včas temná tajemství, aby tak vykoupila duše Krásných mrtvých?
Po Krásných mrtvých není několik týdnů ani stopy. Darině se po Phoenixovi strašně stýská. Snad se vrátí a pomůže jí vyřešit tajemství další záhadné smrti.
Je to už skoro rok, co se Arizona utopila v Hartmannově jezeře. Podle všeho (a všech) to byla sebevražda… Opravdu? Opravdu by se ta silná, sebevědomá Arizona, suverénní, nepřístupná kráska z ellertonské střední školy utopila v jezeře? Darina musí Arizoně pomoci stejně, jako pomohla Jonasovi. Ale neviditelná křídla tlučou, Krásným mrtvým hrozí nebezpečí a čas běží…

* * *

Druhý díl v sérii o Krásných mrtvých nese název Arizona.
Poté, co se Darině podařilo přijít na záhadné okolnosti Jonasovy smrti a tím ho zachránit, aby mohl dojít klidu, musí se vrhnout na pomoc dalšímu Krásnému mrtvému v pořadí a tím je Arizona Taylorová. Její smrt totiž také provází několik nesrovnalostí. Jak se mohla utopit v Hartmannově jezeře, když byla výborná plavkyně? Byla to opravdu sebevražda nebo jen nešťastná nehoda? A nebo se za její smrtí skrývá něco víc? To musí Darina odhalit včas, aby i Arizona nalezla klid.

Arizona si, stejně i jako ostatní Krásní mrtví, okolnosti své smrti nepamatuje. Její vzpomínky jsou jakoby v mlze. A navíc Arizona od začátku Darině nic neulehčuje, hází jí klacky pod nohy, má „blbé kecy“, sarkastické poznámky a zatajuje některé skutečnosti, takže Darině trvá delší dobu, než přijde na všechny spojitosti a tajemství kolem Arizony.

Zjistí, že má Arizona malého autistického bratříčka Ravena, kterého miluje ze všech lidí na světě úplně nejvíc a položila by za něj život a že ta její tvrdá a neproniknutelná osobnost je jen maska. Uvnitř se ukrývá citlivá a milující dívka.
Dalším překvapivým zjištěním bude pro Darinu fakt, že měla Arizona kluka. A ne jen tak ledajakého. Skrývá také spoustu tajemství a patří do skupiny lidí, kteří stojí i za smrtí Phoenixe.

Ale aby Darina neměla vše složité pouze s Arizonou, tak se vyskytnou i „problémy v ráji“. Phoenix se začíná chovat nějak odtažitě. A na scéně se objevuje nový Krásný mrtvý – Lee.
Montovat do života se jí také čím dál tím víc snaží její kamarád Logan, který by chtěl být něco víc než jen kamarád.
A taky její maminka se svým přítelem představují nečekané komplikace, když Darině dají domácí vězení. Jenže jak známe Darinu, tohle pro ni není až taková nepřekonatelná překážka.

Všechno se začíná komplikovat čím dál tím víc a Darině s Arizonou dochází čas. Stihne Darina pomoci Arizoně včas nebo to tentokrát nebude mít šťastný konec? To a mnohem více se dozvíte v druhém díle Krásných mrtvých.

Opět jsem byla hned od začátku vtažena do napínavého děje, jehož rychlý spád mě držel ve střehu po celou dobu. Stejně jako Darině s Arizonou ubíhal nemilosrdně čas, mně ubíhaly stránky jedna za druhou a s napětím jsem očekávala finální odhalení záhadné Arizoniny smrti. Až do konce jsem s jistotou vůbec nevěděla, kdo nebo co za její smrtí stojí. A musím říct, že mě dost překvapil.

Postavy mi přišly zase o něco propracovanější a poodhalily opět o trochu více ze svého života a charakteru. Čím více je poznávám, tím více se s nimi dokážu ztotožnit či pochopit jejich činy a chování. Občas se mi ale zdálo, že autorka ubrala Krásným mrtvým na jejich moci a schopnostech a nebo jsou méně ve střehu než dříve.

I tento díl bych doporučila milovníkům fantasy příběhů plných napětí, tajemna, nadpřirozena a romantiky. Ale je nutné znát události prvního dílu. Je to oddechová četba vhodná třeba i na cestování vlakem či MHD. Alespoň mně dělala kniha na cestách kvalitního společníka.

Moc děkuji nakladatelství Fragment za poskytnutí i tohoto dílu Krásných mrtvých na recenzi. Jdu se směle vrhnout na další díl a doufám, že mě nezklame ani ten.

komentáře 2 na “Krásní mrtví: Arizona – Eden Maguire [RECENZE]”

  1. E_V_E 7.4.2013 v 13:29 #

    Páčila sa mi táto séria, najviac 2. a 3. diel 8) Má to dobrý nápad, aj keď perfektné to nie je.

    • Wolf Draven 7.4.2013 v 23:09 #

      Jo jo, ale jako oddechovka se to dá :) Mě to zatím docela baví, i když už jsem četla i zajímavější knihy.

Zanechat komentář