Krásní mrtví: Phoenix – Eden Maguire [RECENZE]

5 Kvě

phoenix-eden maguireAutor: Eden Maguire
Název: Phoenix
Série: Krásní mrtví
Díl: #4
Originální název: Beautiful Dead: Phoenix
Nakladatelství: Fragment
Překlad: Drozdová Edita
Rok vydání: 2012
Vazba: paperback
Počet stran: 280
Mé hodnocení: 3,5/5

Anotace

Nejsou živí. Nejsou mrtví. Něco mezi tím.

Darina již pomohla objasnit tajemství smrti Jonase, Arizony a Summer. Nyní ji čeká to nejtěžší… Odhalit okolnosti záhadné smrti Phoenixe.

Krásný mrtvý Phoenix, Darinin kluk, její největší láska. Už je to skoro rok, co zemřel, a oficiální verze vypovídá o rvačce na benzínce, při které byl ubodán. Kdo je zodpovědný za jeho smrt? Darina ví, že to musí zjistit, a že pak Phoenixe ztratí navždy… Opouštějí ji síly, nenachází u nikoho pomoc. Dokonce samotný Phoenix jako by pravdu znát nechtěl. Neviditelná křídla tlučou a Krásní mrtví nenaleznou klid, dokud pravda nevyjde najevo. Čas běží…

* * *

Největší očekávání přichází se čtvrtým a posledním dílem série Krásní mrtví. Co bude dál? Jak to celé skončí? Zatím se Darině podařilo zachránit jistým způsobem Jonase, Arizonu i Summer a teď ji čeká úkol nejtěžší – pomoci svému milovanému Phoenixovi zjistit vše o jeho smrti a posunout se dál. Ale to také znamená přijít o něj znovu. A tentokrát napořád.

Phoenixovo výročí smrti se kvapem blíží, Krásní mrtví se zas ukrývají kdovíkde a Darina to psychicky nezvládá. Už zbývá pouze 11 dní a Darina má strach, že Phoenixovi nedokáže pomoci, protože ho příliš miluje. Je rozhodnutá jít za Kim – svojí „cvokařkou“ a povědět jí všechno o tom, jak si vysnila Krásné mrtvé, aby mohla být v představách stále s Phoenixem.

Ukáže se jí Hunter a vypráví jí celý svůj životní příběh i s náležitými detaily. Také jí nabídne, že pokud nemá dost odvahy a síly pomoci Phoenixovi, může jí vymazat paměť, aby nemusela ztratit Phoenixe podruhé. To by ale přišla i o některé pěkné vzpomínky a to nechce. Sebere v sobě všechnu sílu a pustí se do pátrání, co že se to vlastně stalo toho osudného večera, kdy byl její milovaný kluk pobodán v hromadné rvačce a zemřel svému bratrovi v náručí.

Na scéně se zjevuje dávno zapomenutý otec a manžel – Michael Rohr, který od rodiny kdysi utekl do Německa. Nedá se říct, že by to v rodině Rohrů vyvolalo nějaké veselí, spíše naopak. Objeví se nové spory a pranice. To, že se do všeho plete i Darina věcem nijak nepomáhá, spíše tím na sebe strhává vztek a nenávist ostatních, hlavně matky chlapců Rohrových – Sharon.

Navíc se nejmladší Zak dostává do vzdorovitého pubertálního věku a zaplétá se se špatnými kamarády, kteří se pohybují v blízkosti dealerů drog. A to uvrhne v nebezpečí i Darinu.

Darina mimo jiné pátrá na internetu po stopách Hunterovy rodiny, protože jeho manželka po jeho smrti porodila dceru a narazí na šokující informace. Ale kolem Phoenixovi smrti pořád nemá jasno. Naráží stále na hradbu ticha jak ze strany obou bratrů Rohrových, tak i ostatních, kteří byli na místě činu.

A čas neúprosně ukrajuje poslední dny, hodiny, minuty, které může Phoenix strávit zde na zemi s Darinou. Podaří se jí tentokrát dostát svému slibu a Phoenixoci pomoci? Ustojí rozloučení se svou životní láskou?

Tento díl opět přináší velkou nálož napětí. Darina (a nejen ona) se tentokrát ocitá několikrát v opravdu velkém nebezpečí, mnohdy jde o holý život. Má obrovské štěstí, že má na své straně Krásné mrtvé, kteří ji někdy musí tahat z průšvihů, i když na tohle se nemůže dost dobře spoléhat, protože i oni jsou někdy naprosto nevyzpytatelní a ne vždy se objeví přesně v moment, kdy je potřebuje nejvíc.

Konec je velice překvapivý až nečekaný, i když se musím přiznat, že mě tahle možnost během celé série také napadla. Žádné převeliké strhující a dech beroucí finále se sice nekoná, i přesto je celá série zakončena příjemnou formou a nechává čtenáři možnost přemítat nad nezodpovězenými otázkami, kterých je velké množství.  A pokud by se chtěla autorka někdy ke Krásným mrtvým či Darině vrátit, ponechala si zde prostor pro pokračování.

Jako i v předchozích dílech, i zde si každý najde to své, ať už jde o napětí, akci, nebezpečí, detektivní nádech či špetku té romantiky. Knihu bych ale doporučila pouze těm, kteří četli i ostatní knihy série.

Mnohokrát děkuji nakladatelství Fragment za poskytnutí recenzního výtisku.

Zatím bez komentářů

Zanechat komentář