Krásní mrtví: Summer – Eden Maguire [RECENZE]

25 Dub

krasni-mrtvi_summerAutor: Eden Maguire
Název: Summer
Série: Krásní mrtví
Díl: #3
Originální název: Beautiful Dead: Summer
Nakladatelství: Fragment
Překlad: Edita Drozdová
Rok vydání: 2012
Vazba: paperback
Počet stran: 264
Mé hodnocení: 3,5/5

Anotace

Nejsou živí. Nejsou mrtví. Něco mezi tím.

Odhalí Darina včas temná tajemství, aby tak vykoupila duše Krásných mrtvých?
Po Krásných mrtvých není několik týdnů ani stopy. Darině se po Phoenixovi strašně stýská. Snad se vrátí a pomůže jí vyřešit tajemství další záhadné smrti. Je to už skoro rok, co byla Summer zastřelena v nákupním středisku. Podle všeho (a všech) se stala náhodnou obětí šíleného střelce… Něžná zlatovlasá hudebnice s andělským hlasem měla tisíce fanoušků, její píseň Neviditelný o neopětované lásce milovali všichni, nejen studenti ellertonské střední školy. Summer měli všichni rádi, všichni ji obdivovali… Darina musí Summer pomoci stejně, jako pomohla Jonasovi a Arizoně. Jinak její duše nikdy nedojde pokoje.

Neviditelná křídla tlučou, Krásným mrtvým hrozí nebezpečí a čas běží…

* * *

Poté, co Darina pomohla Arizoně vyřešit její záležitosti a ta konečně nadešla klidu, se Krásní mrtví jakoby vypařili spolu s ní. Už uběhl nějaký ten měsíc a po nich stále není ani vidu ani slechu. Darina už z toho začíná šílet a má pocit, že se jí to snad celé jen zdálo.

A se školou připravovaným koncertem na počest půvabné a křehké Summer a jejímu hudebnímu nadání se také nezadržitelně blíží roční výročí její smrti. Pokud se Krásní mrtví ale brzy neobjeví, nebude mít Darina dostatek času, aby Summer pomohla dořešit si její záležitosti.
Přitom si moc dobře vzpomíná na to, co se tehdy téměř před rokem stalo. Sama byla u toho, když byla její kamarádka Summer Madisonová zabita nějakým šílencem, který začal bezhlavě střílet v nákupním centru. Byla tehdy jen pár metrů od ní. Čekala na ni ve Starbucks. Viděla ji umírat.

Kvůli těmto vzpomínkám, které jí opět vyplouvají na mysl a díky nepřítomnosti Phoenixe zase chodí jako tělo bez duše. Její maminka má o ni strach a znovu ji pošle k psychiatričce. Darina má chuť jí všechno prozradit. Jsou to opět tisíce křídel, které slyší? Že by byli Krásní mrtví zpět?

A opravdu! A mají i novou posilu. Ale jsou zas nějací odtažití a Darina je z toho všeho už unavená.
Citlivá Summer se pomalu vytrácí. Podaří se Darině včas objevit všechny okolnosti smrti své kamarádky a odhalí vraha? Byla její smrt jen nešťastná náhoda nebo byla cílem střelby? Kdo by ji mohl chtít zabít? Vždyť Summer měl každý rád s jejími blond vlasy i andělským hlasem. Nemluvě o jejích skvělých písničkách.

Při pátrání po záhadném střelci začínají na povrch vyplouvat i některé nemilé skutečnosti o jistých obyvatelích městečka a nejedna osoba se ocitne ve velkém nebezpečí. Darina to ani tentokrát nebude mít vůbec lehké.

Opět i u tohoto dílu jsem byla okamžitě vtažena do napínavého děje. Jen mi chvílemi nebylo jasné, proč Krásní mrtví Darině tolik ztěžují její nelehký úkol. Na dlouhou dobu zmizí a pak se objeví až už jí zbývá na vyřešení jen pár dní. To mi nepřišlo úplně fér.

Ovšem o to víc je potom těch několik posledních pár dnů nabito akcí a pátráním po pravdě. A tentokrát se zdá, že podezřelých je opravdu hodně a téměř každá postava je obestřená svým vlastním tajemstvím, které mistrně skrývá. Nemáte jinou šanci než číst stále dál, aby jste se konečně dozvěděli, jak to vlastně skončí.

Autorka až do úplného konce stupňuje napětí a nechává čtenáře přemýšlet a vytvářet vlastní odhady a hypotézy. (Můj odhad byl částečně správný, ale některé skutečnosti mi vůbec nepřišly na mysl.) Kdo že to bude ten vrah a jaký byl jeho motiv? Všichni jsou podezřelí.
Také se v tomto díle vyžívá v nečekaných a překvapivých momentech, které skoro až šokují. Alespoň mě teda šokovali.

V příběhu se objevují vedle již známých postav i postavy nové nebo ne příliš zmiňované v předchozích dílech. Svůj prostor zde dostává i Phoenixův starší bratr Brandon a setkáváme se i s jejich mladším bráškou – Zakem. Objevují se zde více i Darininy spolužáci a přátelé.

Celou sérii doporučuji všem, kteří milují nadpřirozené a fantastické příběhy s detektivní zápletkou, trochou té romantiky i napětí. Je to taková čtivá jednohubka na jedno či dvě odpoledne. A možná vám tentokrát i slza ukápne.  Ale upozorňuji, že je pro dokonalý zážitek je lepší znát i předchozí díly.

Za recenzní výtisk opět velice děkuji laskavému nakladatelství Fragment.

komentáře 2 na “Krásní mrtví: Summer – Eden Maguire [RECENZE]”

  1. E_V_E 25.4.2013 v 19:01 #

    Mám rada tento diel, 2ka a 3ka sa mi páčili najviac 8)

    • Wolf Draven 1.5.2013 v 22:53 #

      Mně zatím nejvíc asi 1 :)

Zanechat komentář