Křížovky s větším písmem s recepty pro sladké pečení [RECENZE]

26 Led

křížovkyNázev: Křížovky s větším písmem s recepty pro sladké pečení
Nakladatelství: Fragment
Rok vydání: 2013
Vazba: brožovaná
Počet stran: 128
Žánr: křížovky
Mé hodnocení: 4/5

Anotace

Luštěte a oslaďte si život!
Stovka švédských křížovek zažene dlouhou chvíli a recepty na sladké dezerty z kuchyně Heleny Rytířové budou skvělou inspirací pro váš stůl.

Velký formát a větší písmo usnadňují čtení i luštění.

* * *

Musím pochválit opravdu skvělý nápad, křížovky pro seniory u nás doma měly obrovský úspěch a ve finále se o ně poprali všichni členové domácnosti, i když původně jsem je chtěla otestovat pouze na babičce.

Ale ta prostorná okýnka a velká písmena se zalíbila i mamce a taťkovi a natajno zkoušel luštit i brácha. Osobně jsem si taky jednu křížovku vyluštila a opravdu je to stokrát lepší než snažit se písmenka vtěsnat do pidi-čtverečků, jaké jsou u spousty obyčejných křížovek.

Uvnitř je také spousta zajímavých receptů na velmi chutné sladké dobrůtky. I když Vánoce už klepaly na dveře a pomalu se všude začínalo péct cukroví, takže sladkostí až až, stejně jsme neodolali a několik receptů jsme vyzkoušeli. Nejvíc se nám povedl biskupský chlebíček, ale než jsem ho stihla vyfotit, už stačil zmizet v našich útrobách.

Jediné menší mínus, které jsme u křížovek postřehli, bylo velké množství mezinárodních kódů a požadovaných slov z cizího jazyka (převážně z angličtiny, francouzštiny, španělštiny či latiny), s kterými mohou mít někteří senioři trošku problém. Naštěstí bývalo téměř pravidlem, že do kříže vycházelo nějaké jiné, české slovo, takže se to dalo vyluštit i bez znalosti cizích jazyků. Ale člověk to může brát jako součást výuky, kdy se naučí něco nového a obohatí si znalosti.

Na Vánoce jsem s předstihem nakoupila dostatečné množství právě takovýchto křížovek pro seniory s různými tématy a rozličnými druhy receptů a každý z rodiny dostal svůj vlastní výtisk od každého druhu. To by člověk neřekl, jakou to všem udělalo radost. Ano, jsme taková lehce křížovkářská rodina, ale až takové nadšení jsem ani já nečekala.

Určitě doporučuji všem milovníkům křížovek bez rozdílu věku, ovšem největší radost jimi uděláte právě především seniorům, kteří vám budou vděční, že nemusí zaostřovat zrak a brejlit na ta malá písmenka. Jako dárek je to myslím skvělá záležitost. A možná vyzkoušíte společně i nějaký ten recept.

Děkuji nakladatelství Fragment za poskytnutí těchto křížovek k recenzi.

křížovky-recept

komentáře 4 na “Křížovky s větším písmem s recepty pro sladké pečení [RECENZE]”

 1. Martina 26.1.2014 v 15:00 #

  Tak tohle by u nás mělo taky úspěch a zvlášť ty recepty, hm hm, že bych ještě něco podobného zaběhla koupit? :-)

  • Wolf Draven 26.1.2014 v 15:28 #

   U nás teď všichni pořád jen luští :D Taky jsem si koupila i pro sebe ;) A některé recepty jsou opravdu výborné :)

 2. Zet 28.1.2014 v 12:14 #

  Považujem to za veľmi dobrý nápad, keď sa skombinujú recepty s krížovkami :-) Myslím, že u nás by to dlho nevydržalo nevyplnené a všetky recepty tiež nevyskúšané.. :-)
  P.S: Som rada, že si navštívila môj blog. :-)

  • Wolf Draven 28.1.2014 v 14:37 #

   No dobrý nápad to sice je, ale člověk pak jen sedí a sedí a luští a baští ty dobrůtky, které podle receptů napekl a tloustne :D

   P.S.: Taky děkuji za návštěvu :)

Zanechat komentář