Mezi nebem a zemí: Zamilované duše – Stacey Kade [RECENZE]

24 Led

Zamilované dušeAutor: Stacey Kade
Název: Zamilované duše
Série: Mezi nebem a zemí
Díl: #2
Originální název: The Ghost and the Goth 2: Queen of the Dead
Nakladatelství: Fragment
Překlad: Eva Brožová
Rok vydání: 2013
Vazba: brožovaná
Počet stran: 208
Žánr: YA, paranormal, duchové
Mé hodnocení: 4/5

Anotace

Duše Alony Dareové se po nehodě vrátila zpět ze záhrobí. Nyní se na ni začínají obracet další zbloudilé duše a ona potřebuje pomoc. Dokáže najít společnou řeč s Willem – jediným člověkem, který jí slyší, ale o kterého předtím nezavadila ani pohledem? Potřebuje jeho pozornost opravdu jen kvůli ostatním nebo jí na Willovi záčíná záležet víc, než je ochotná si připustit?

* * *

Druhé pokračování v sérii Mezi nebem a zemí (První díl nesl název Setkání s duchem. Recenze zde ) je opět velmi milé, místy vtipné a místy strašidelné a napínavé čtení.
Stejně jako tomu bylo i u předchozího dílu, tak i tato kniha je psána z dvou rozdílných pohledů. Chvíli nás příběhem provází hlavní živá postava Will, chvíli zase zástupce ze světa duchů Alona.

Děj v podstatě přímo navazuje na události v prvním díle. Alona s Willem i nadále pomáhají dalším zbloudilým duším = duchům, kteří uvízli z nějakého důvodu na tomto světě, aniž by se posunuli dál do světla, v přechodu na druhý břeh.

Při jedné takové akci, kdy se snaží pomoct duchovi – paní Ruizové a trošku se jim to celé zvrtne, narazí Will na holku jménem Mina, která má podobné schopnosti jako on. Také je schopná vidět duchy a zná více takových lidí. Will je nadšený myšlenkou, že není na světě jediný s tímto „darem“ a rád by se dozvěděl co nejvíc, ale Mina mu nechce téměř nic prozradit. A to není jediný problém, který tím Willovi vznikne. Alona, s kterou se dal Will dohromady, protože v jeho přítomnosti se dokážou duchové zhmotnit, začne na Minu žárlit a pod vlivem i dalších událostí se dopustí jedné obrovské chyby a všechno se ještě více zamotá. A Will bude mít plné ruce práce, aby zabránil nejhoršímu. A o co vlastně jde? To už nebudu prozrazovat, přečtěte si to sami.

Musím se přiznat, že po prvním díle, u kterého jsem moc nevěděla, co očekávat a ve finále mě nadchl, jsem měla asi až příliš vysoké nároky a očekávání a ze začátku mě kniha skoro vůbec nebavila a nebyla jsem schopná se do ní pořádně začíst, takže jsem ji neustále odkládala a dávala přednost jiným knihám. Pak ale nastal zlom. Dostala jsem se v knize do určitého napínavého bodu, od kterého už jsem knihu neodložila, dokud jsem ji nedočetla až do poslední stránky. Závěr je navíc velmi překvapivý a dává tušit nové možnosti, kterým směrem by se příběh mohl nadále ubírat.

Podobně jako jsem se těšila na tento druhý díl, těším se nyní i na poslední díl. Jsem zvědavá, jak bude příběh pokračovat a zda se dočkáme nějakého grandiózního finále.

K hlavním postavám jsem se již vyjadřovala v recenzi na první díl a tak nějak nemám moc co dodat. Je ale hezké sledovat zvláštní vztah hlavních protagonistů příběhu.
Postava Miny se mi moc nezamlouvala, i když jsem chápala její pohnutky.

Obal se mi zdá také docela zdařilý, ladí s prvním dílem.

Knihu bych doporučila převážně těm, kteří již četli (a líbil se jim) první díl – tzn. převážně fanouškům nadpřirozena a humorných knih z oblasti Young Adult literatury.

Velice děkuji nakladatelství Fragment za poskytnutí této knihy na recenzi.

komentáře 2 na “Mezi nebem a zemí: Zamilované duše – Stacey Kade [RECENZE]”

  1. 花HλNKA 25.1.2014 v 22:16 #

    Z (technických) důvodů teprve nadcházející četby tohoto dílu jsem četla jen poslední odstavce, abych se dozvěděla, jestli se ti dvojka líbila. Líbila. To mi stačí. Jdu do toho! :-D
    Ehm.. :-D První díl mě opravdu mile překvapil. Byla to lehká a vtipná oddechovka. Tak věřím, že mě ani pokračování nezklame a pojede na stejné vlně jako jeho předchůdce :-)

    • Wolf Draven 25.1.2014 v 22:22 #

      No začátek je trošku takový utahaný, ale pak se to zlomí :) Jako oddechovka naprosto skvělá volba :)) Taky mě ten první díl překvapil. A teď se těším na třetí, protože su celá napnutá, jak to autorka vyřeší. Však uvidíš sama až si tento díl přečteš, že je na co čekat ;)

Zanechat komentář