Monument 14: Nebe v plamenech – Emmy Laybourne [mini-recenze]

29 Led

nebe-v-plamenechAutor: Emmy Laybourne
Název: Nebe v plamenech
Série: Monument 14
Díl: #2
Originální název: Sky on Fire
Nakladatelství: Baronet
Překlad: Zuzana Ľalíková
Rok vydání: 2013
Forma: e-kniha
Počet stran: 240
Žánr: apokalyptické YA
Mé hodnocení: 4,5/5

Anotace

Svět neskončil… Ještě ne.

V pokračování příběhu Monumentu 14 se skupina přeživších, donedávna uvězněných v supermarketu sérií ničivých katastrof, rozdělila ve dví. Většina dětí se v zoufalé snaze vydala opraveným autobusem na letiště v Denveru. Doufají, že se tam setkají se svými rodiči, budou odvezeni do bezpečí a zachrání svého umírajícího přítele.
Ale svět venku je temný a zaplavený nebezpečnými chemikáliemi, které mění lidi v krvežíznivá monstra, a ne všechny děti jsou ochotné nastoupit do autobusu. V útočišti, jež bylo již jednou narušeno, se snaží zbývající děti obnovit přátelství. Ale pokud se máte rozhodnout mezi životem a smrtí, láskou a nenávistí, komu můžete doopravdy věřit?

* * *

Pokračování knihy Monument 14 (recenze) s názvem Nebe v plamenech mi přišlo o něco napínavější a drsnější než byl její předchůdce.

Naše známá skupinka dětí a teenagerů ukrývajících se v místním supermarketu se rozdělila na dva tábory. Jeden v čele s Nikem a Alexem se vydává jakžtakž opraveným autobusem na denverské letiště, kde by údajně měli nalézt pomoc. Další i nadále zůstává v bezpečí supermarketu – sem patří Dean, Astrid, Chloe a dvojčata.

V tomto díle sledujeme vše dvěma pohledy. Hlavním vypravěčem knihy je i zde Dean, ale aby čtenářům neuniklo nic z toho, co se děje venku s druhou skupinkou, mířící k denverskému letišti, dalšího vyprávění – formou deníkových zápisků – se ujímá Deanův bratr Alex.

Obě skupiny si zažijí své a nebude to zrovna procházka růžovým sadem. Také rozhodně nebude nouze o nečekané zvraty a děsivá překvapení. Přiznávám, že Nebe v plamenech jsem četla se zatajeným dechem a hltala jsem stránku za stránkou, protože zde chyběla veškerá hluchá místa prvního dílu a napětí se stupňovalo přímo úměrně s každou další přečtenou stránkou. Příběh má švih a spád a nutí vás číst dál a dál dokud nedojdete na poslední stránku. Nudit se stoprocentně nebudete.

Jsem docela zvědavá, co nám autorka připraví v dalším díle, protože už tento mi přišel vcelku dostatečně uzavřený. No, necháme se překvapit a uvidíme. Třeba se dočkáme obrovského a nečekaného finále.

Knihu bych opět doporučila všem mladým čtenářům, kteří si oblíbili napínavou Young Adult literaturu s apokalyptickými prvky a těm, kterým se líbil první díl série.

komentáře 2 na “Monument 14: Nebe v plamenech – Emmy Laybourne [mini-recenze]”

  1. Bastera 29.1.2014 v 08:16 #

    Páni tak to abych ten druhý díl přečetla co nejdřív :)

    • Wolf Draven 29.1.2014 v 17:12 #

      No rozhodně je lepší než ten první, svižnější a napínavější děj :)

Zanechat komentář