Omalovánky #2

19 Bře

Více o projektu Omalovánky

Dneska jsem si vybrala omalovánky, které (dle mého názoru) pomohly spustit omalovánkové šílenství pro dospělé u nás v ČR. Opravte mě, jestli se pletu.

b5edf5ee2645c94e410b951cb5b8cb0d101 MANDAL PRO KRÁSNÝ DEN

Autor: Tereza Pecáková, Linda Marečková
Vydalo: CooBoo
Rok vydání: 2014
Počet stran: 112
Mé hodnocení: 4/5

Anotace

Mandala znamená kruh, nebo dokonce magický kruh. A právě v téhle knížce najdete 101 takových magických obrazců, které čekají na vaši fantazii a hromadu barevných pastelek či fixů. Vybarvěte si každý den jednu a vtiskněte jí docela jinou tvář! Doveďte je k dokonalosti a svou duši vstříc harmonii.

Jakými obrázky se tato kniha bude nakonec hemžit, je jen a jen na vás. Taková mandala se pak může stát mapou celého vašeho duševního světa…

* * *

I zde název napovídá, o co vlastně v omalovánkách jde, na co se soustředí. Najdete zde převážně nyní velmi populární mandaly, ale sem tam člověk narazí i na něco jiného. Velmi dlouho jsem odolávala než jsem si ji koupila, protože mi napřed trošku unikalo, co že to vlastně ta mandala je a nevěděla jsem tak úplně co od této publikace očekávat. Ale po prvních nadšených recenzích a hlavně fotkách ještě nadšenějších „vybarvovačů“ jsem kouzlu mandal podlehla i já, když mi došlo, že jde vlastně o omalovánky!

KLADY

+ Každá stránka je perforovaná, takže se dá lehce odtrhnout. Když si budete chtít vámi vybarvenou mandalu vystavit nebo zarámovat a někam pověsit, tak není problém.

+ Papíry jsou vcelku tlusté a pevné, takže se ani moc nepropíjí i když použijete fixy.

+ Dozvíte se co to vlastně ta mandala je ;)

ZÁPORY

(berte s rezervou)

 Některé obrázky nejsou celé, protože je obrazec zbytečně zvětšený a část už se na papír nevešla. Kazí to trošku ten správný dojem z mandaly.

 Narazila jsem na pár obrázků, které tam byly dvakrát. (To ale není zas až takové mínus, můžete si je vybarvit znovu za použití rozdílných barev.)

 NÁZORNÁ UKÁZKA

A teď vám představím pár svých fixama vybarvených mandal ;)

omal2-01

omal2-02

omal2-03

omal2-04

omal2-05

omal2-06

omal2-07

 

Tak co, taky jste vybarvovali jak diví? ;)

komentářů 6 na “Omalovánky #2”

 1. Lucy Lillianne 20.3.2016 v 08:29 #

  Obrázky jsou moc pěkné, ale nelíbí se mi ty šíleně tlusté černé linky

  • Wolf Draven 20.3.2016 v 19:47 #

   Není to úplně nejlepší, pravda, ale i tak mě bavilo je vymalovávat ;)

 2. Martina 20.3.2016 v 08:58 #

  Vybarvené mandaly vypadají úžasně a působí velmi pozitivně. Já jsem mandalám moc na chuť nepřišla, ale možná to ještě zkusím, když vidím, jak krásně vypadají po vybarvení.

  • Wolf Draven 20.3.2016 v 19:49 #

   No já některé mandaly taky nemusím, hodně si vybírám a pak samozřejmě záleží, jak se mi povede sladit barevně (někdy je to tragédie :D )

 3. Book Talk 23.3.2016 v 21:22 #

  Mně přijde tato publikace podařená, mandaly se mi líbí – mám je raději než třeba změť nesourodých květů apod. :) A slon se moc podařil! :)

  • Wolf Draven 28.3.2016 v 20:53 #

   No není to úplně špatné, ale od té doby se mi už pod ruky dostalo mnoho povedenějších, tak zpětně vidím víc ty chybky. Ale nemůžu této publikaci upřít, že jsem se s ní opravdu dobře bavila :)

Zanechat komentář