On My Kindle #9

29 Lis

Více o tomto projektu zde.

Pro dnešní příspěvěk jsem vybrala knižní sérii Happenstance spisovatelky Jamie McGuire, která je i českým čtenářům známa díky svým knihám Krásná katastrofa, Učiněná katastrofa, Prozřetelnost nebo Červený vrch.

happenstance1První díl nese název Happenstance. Nevím proč, ale původně jsem si myslela, že v této sérii jde o něco nadpřirozeného. Možná to bylo kvůli tomu, že v jedné třídě Blackwellské střední školy jsou hned tři dívky jménem Erin. To by ještě nebylo tak divné, kdyby ale neměly všechny tři naprosto stejné datum narození. „Naše“ Erin, hlavní hrdinka knihy, ovšem na rozdíl od těch druhých dvou není populární a bohatá. Navíc ji ještě zbylé dvě Erin terorizují a dělají jí ze života peklo (jako by už tak neměla život těžký s matkou alkoholičkou, která se o ni nestará). Jenže pak se stane tragédie, při které se odhalí jeden velký omyl a Erin se život obrátí vzůru nohama.

Knihu, která má pouze 100 stran, jsem si koupila na Amazonu za $0,99, momentálně se dá pořídit stále za tuto cenu. Přímý odkaz zde. (Pozor cena se může změnit.)

happenstance2V druhém pokračování o složitém životě Erin Easter, který se jmenuje Happenstance 2, se autorka soustředí převážně na vztah Erin a Joshe, který začal již v prvním díle. Také se vrací hodně ve vzpomínkách do minulosti a vyjevuje několik souvislostí, které dávají smysl v pozdějším konečném obraze, proč vlastně dvě Erin terorizovaly tu třetí, ačkoliv dříve bývaly kamarádky.
I tato kniha má jen něco málo přes 100 stránek.

Druhý díl jsem si koupila na Amazonu ve slevě, momentálně se dá pořídit za $2,99. Přímý odkaz zde. (Pozor cena se může změnit.)

happenstance3Na závěrečný díl (s překvapivým názvem Happenstance 3) se teprve chystám a jsem velmi zvědavá, kam osud Erin zavede. Jde totiž o posledních pár týdnů před tím, než má nastoupit na univerzitu. Na jinou než na jakou půjde Josh. Co to pro ně znamená?

Poslední díl jsem zakoupila na Amazonu ve slevě spolu s tím druhým, momentálně se dá pořídit za $2,99. Přímý odkaz zde. (Pozor cena se může změnit.)

Tato série mě dokázala překvapit hned v několika směrech, převážně však v tom, jak lehce a příjemně se četla. Zatím jsem od autorky žádnou knihu nečetla (ale chystám se), avšak zdá se mi, že její česky vydané knihy nemají zrovna přívětivé recenze. Každopádně Happenstance je příjemná četba se zajímavou zápletkou, takže pokud si chcete procvičit angličtinu, tak doporučuji.

komentáře 2 na “On My Kindle #9”

  1. Anna Elizabeth Potter 4.12.2015 v 21:28 #

    Rozhodně se po této sérii podívám! :) Já od autorky čtu sérii Prozřetelnost a tu hodnotím jako takový průměr, ale mě se líbí :)

    • Wolf Draven 4.12.2015 v 21:40 #

      Na Prozřetelnost se taky chystám, ale zatím jsem se k ní nedostala. Jako toto tě asi taky neposedí na zadek, ale fakt dobře se to čte :)

Zanechat komentář