Čarodějnice z Hex Hall – Rachel Hawkinsová [RECENZE]

11 Dub

Autor: Rachel Hawkins
Název: Čarodějnice z Hex Hall
Originální název: Hex Hall
Překlad: Tereza Kolesnikovová
Nakladatelství: Euromedia Group – Knižní klub
Rok vydání: 2011
Vazba: vázaná
Počet stran: 240
Mé hodnocení: 5/5

Anotace

Sophie Mercerová je čarodějka. Jenže její kouzla většinou skončí katastrofou a její poslední šancí je Hex Hall, elitní nápravné zařízení pro adolescenty Prodigia, tedy pro čarodějky, kouzelníky a řádku dalších bytostí. Sophie se už během prvního dne podaří dosáhnout prvních výsledků: získá tři mocné nepřítelkyně, zakouká se do přitažlivého kouzelníka a dostane novou spolubydlící, jedinou upírku na škole. Vedle (ne)obyčejných školních starostí bude Sophie muset čelit i zlovolné síle, která začala útočit na studenty Hecate Hall…

Sophie Mercerová je čarodějnice. Je jí šestnáct a právě nastupuje do Hecate Hall, elitního nápravného zařízení pro adolescenty Prodigia – čarodějky, kouzelníky, víly a řádku dalších bytostí. Sophie chtěla jenom pomoct… ale kouzlo lásky, které seslala, se trochu zvrtlo, a Hex Hall je její poslední šancí.
Hned první den se dějí věci: získá tři mocné nepřítelkyně, zakouká se do Archera Crosse, nejhezčího a nejnafoukanějšího kouzelníka na škole, a za novou spolubydlící dostane upírku. O té se navíc povídá, že právě ona zabila svoji předchozí spolubydlící Holly…
Sophie nevěří, že by Jenna, jediná upírka se závislostí na růžové barvě, někoho zabila. Zlovolná síla však začne studenty Hex Hall znovu ohrožovat, chodbami se vznáší podivný duch dívky v zeleném a Sophie má za trest službu ve sklepě na celé pololetí… s Archerem Crossem.

* * *

Sophie žije pouze s maminkou, její otec – kouzelník, od rodiny odešel ještě než se Sophie narodila. Když bylo Sophii dvanáct let, začala se u ní projevovat kouzelná moc, ale nějak to nezvládala a většina jejích kouzel skončila katastrofou. Během čtyř let kvůli tomu vystřídala devatenáct škol. Pokaždé má sice dobré úmysly, ale nějak jí kouzla nevycházejí podle představ. Po jedné takové neúspěšné epizodě je nucena nastoupit na Hecate Hall – školu s dlouhodobou tradicí, kde studují nejen čarodějnice a kouzelníci, ale i lycantropové nebo víly.
Sophiina spolubydlící je upírka – mimo jednoho profesora je jediná svého druhu, která má povoleno zde studovat.

Už hned první den se jí podaří vydráždit rozzuřeného kluka – vlkodlaka a zakoukat se do dalšího kluka – trošku nafoukaného kouzelníka, který ji zachrání před sežráním tím vlkodlakem. Také si udělá nepřátele z dalších čarodějek, které ji chtějí mít v covenu, ale ona odmítne kvůli jejich nenávisti k její spolubydlící.

Ani další dny ve škole nejsou nudné. Čarodějky jsou jedna po druhé napadány a vše nasvědčuje tomu, že to provedl upír. Všichni kromě Sophie podezírají Jennu, o které se už i dřív povídalo, že zabila svoji bývalou spolubydlící Holly.

Přijde Sophie na to, jak očistit Jennino jméno? Podaří se jí konečně dozvědět se něco více o svém otci? A jak to dopadne mezi ní a Archerem? Nestane se Sophie další napadenou? Jestli vás to zajímá, neváhejte a přečtěte si knihu. Určitě nebudete litovat.

Příběh sice není kdovíjak originální, ale i přesto se kniha velmi dobře čte a děj ubíhá velmi svižným tempem. Dá se to přečíst za pár hodin či na “jedno posezení” a pokud vás tento druh literatury baví, tak se jistě nebudete nudit.
V druhé půlce knihy dokonce děj graduje a objevuje se náznak detektivního ducha příběhu spojený s množstvím nebezpečných a napínavých situací. Dojde i k několika zajímavým a nečekaným zvratům.

Líbily se mi i vtipné hlášky, kterými je kniha napěchovaná a lehký nadhled sympatické hlavní postavy, kterou si jistě zamilujete.

Knihu bych převážně doporučila mladým dívkám, ale rozhodně ani nikomu dalšímu nebráním v tom, aby si ji  také přečetl. Pokud hledáte nějakou spíše odpočinkovou četbu, tahle kniha je ta pravá.

* * *

Ukázka

“Takže ty… ty jsi upír. Jak se ti to vlastně stalo?”
Nepodívala se na mě, ale hlas měla klidný. “Tak jako všem ostatním, potkala jsem upíra a on mě kousnul. Není na tom nic zajímavýho.”

komentářů 6 na “Čarodějnice z Hex Hall – Rachel Hawkinsová [RECENZE]”

 1. Lili.en 14.11.2012 v 14:36 #

  Tahle kniha se mi dost líbila.. čtenář se u ní i zasměje a to je fajn :).. Nu, doufám, že se brzy dostanu k dalším dvoum dílům, protože konec prvního byl dost dobrý a ihned jsem chtěla do ruky druhý díl :D

  • Wolf Draven 6.4.2014 v 20:16 #

   Já se na další díly teprve chystám, ale možná si předtím ještě jednou přečtu ten první :)

 2. Polgara 6.4.2014 v 18:44 #

  U téhle knížky si pořád říkám, zda si ji přečíst anebo ne. Čtu na ni hodně rozporuplné recenze, ale tvoje je jedna z mála, která ji chválí, tak si mě dost nalomila. Ale jakmile ji uvidím v knihovně, určitě si ji přečtu. :-)

  • Wolf Draven 6.4.2014 v 20:15 #

   Ono taky asi záleží na tom, co od té knihy očekáváš. Já nic moc nečekala a strašně příjemně mě to překvapilo :) Bylo to vtipné a dobře se to četlo :) Takže určitě to zkus a uvidíš :)

 3. Kačka Loucká 11.4.2015 v 15:18 #

  Tahle kniha je totálně úžasná. Celá tato série. Je to kniha, která mě přinutila se smát, brečet, žárlit a hlavně jsem cítila strašnou prázdnotu, když jsem ji dočetla. Byla bych nejradši, kdyby byl ještě 4. díl. Nevím co bych za to dala.

  • Wolf Draven 26.4.2015 v 16:51 #

   Taky bych se nezlobila za další díl ;)

Zanechat komentář