Deník malého poseroutky: Ponorková nemoc – Jeff Kinney [RECENZE]

25 Čvc

Autor: Jeff Kinney
Název: Ponorková nemoc
Série: Deník malého poseroutky
Originální název: Cabin Fever (Diary of a Wimpy Kid)
Nakladatelství: CooBoo
Překlad: Veronika Volhejnová
Rok vydání: 2012
Vazba: vázaná
Počet stran: 218
Mé hodnocení: 5/5

Anotace

Greg Heffley má fakt problém. Školní majetek byl poškozen a on je hlavním podezřelým. Ale nejšílenější na tom je, že je nevinný. Nebo aspoň skoro. Dopadení se blíží, ale pak znenadání udeří sněhová bouře a celá rodina Heffleyů je uvězněna v domě. Greg ví, že hned jak sníh roztaje, bude muset čelit nepříjemnostem. Může ale být horší trest, než uvíznout na celé svátky bez cesty ven se svou rodinou?

* * *

Opět tu máme další díl příběhů Grega Heffleyho neboli malého poseroutky, který si vede deník se zážitky ze svého života. Je to již šestá kniha, když nepočítám “Můj vlastní deník malého poseroutky”.
Autor opět neztratil nic ze své dovednosti napsat a nakreslit humorný příběh.

Tentokrát se s Gregem a jeho rodinou a přáteli setkáváme v období před Vánocemi. Ve škole mají děti za úkol vymyslet nejlepší heslo proti šikaně. I Greg a jeho kamarád Rowley mají zkušenosti se šikanou. Při každodenní cestě ze školy je honí s klackem kluk, kterému se říká Smraďoch. Když si chlapci postěžují rodičům a jejich tatínkové si chtějí promluvit se Smraďochovými rodiči a šikanu vyřešit, zjistí, že Smraďochovi je pouhých pět let.

V knize se setkáme i s dalšími vtipnými momenty Gregova života – např. když se snaží vydělat si nějaké peníze odklízením napadaného sněhu sousedům v jeho ulici a vymyslí, jak si to co nejvíce zjednodušit; když začne být závislý na onlinové hře e-Zvířátka; když se vylepování plakátů na zeď školy na jeho soukromý vánoční bazar přemění nešťastnou náhodou na případ vandalství, který vyšetřuje i policie a nebo když je spolu s maminkou a mladším bratrem Mannym a starším Rodrickem uvězněn díky sněhové vánici v domě bez zásob jídla. Dokonce přestane fungovat i topení.

U knížky jsem se opět dobře bavila, stejně jako u předchozích dílů. Některé situace byly opravdu tak vtipné, že jsem se u čtení hlasitě smála. Greg prostě nikdy nezklame. Kdo ho zná si jistě nenechá ujít tento nový díl a kdo ho nezná (ale nikdo takový snad už ani nemůže existovat), tak by si měl urychleně doplnit znalosti. Díky stejně humorným ilustracím máte knihu přečtenou vcelku rychle a určitě nebudete litovat čas nad ní strávený.

* * *

Ukázka

Co mě ale FAKT znervózňuje, je celá ta věc se Santou. Že mě vidí, když spím i když jsem vzhůru, to mě vážně děsí. Začal jsem do postele nosit tepláky, protože opravdu nestojím o to, aby mě Santa viděl ve slipech.
Stejně si nemyslím, že by Santa mohl všechny sledovat čtyřiadvacet hodin denně. Nejspíš má každé dítě čas zkontrolovat tak jednou dvakrát do roka na pár vteřin – a při mém štěstí se to stane zrovna v té nejtrapnější chvíli.

Jedna odpověď na “Deník malého poseroutky: Ponorková nemoc – Jeff Kinney [RECENZE]”

  1. Anonymus 14.12.2012 v 16:05 #

    She´s good book. :)

Zanechat komentář