Horory na dobrou noc 3 – Anthony Horowitz [mini-recenze]

19 Bře

Autor: Anthony Horowitz
Název: Horory na dobrou noc 3
Originální název: More Bloody Horowitz
Nakladatelství: BB art
Překlad: Zdeněk Hofmann
Rok vydání: 2011
Vazba: vázaná
Počet stran: 144
Mé hodnocení: 5/5

Anotace

Deset hororových povídek, jejichž hrdiny jsou hlavně děti, a dva dodatky z pera proslulého britského autora a scenáristy.

V pořadí již třetí sérii se setkáme např. s televizní show, ve které jde doslova o život, dražbu dívenky na internetu či vraždícím masážní křeslo. Tentokrát se autor drží klasičtějších témat, ale formálně je hravější a do textu vsouvá různá překvapení, jako jsou inzeráty na „hororové“ služby, kris-kros nebo básnička s patřičně temným obsahem.

Příběhy jsou v první řadě určeny pro mládež, ale pochutnají si na nich i dospělí díky sugestivní atmosféře a typicky anglickému černému humoru.

* * * 

V pořadí již třetí dávka příjemně mrazivých příběhů, které jsou tentokrát doplněny zajímavými a vtipnými ilustracemi a různými inzeráty na zvláštní hororové služby, kris-krosem či temnou básničkou.

Kniha je znovu určena hlavně pro děti a mládež, ale stejně jak u příběhů v Hororech na dobrou noc 1 a 2, tak i zde si zajisté na své přijdou také dospělí čtenáři.

Mně se příběhy opět velmi líbily a těším se, že se objeví nějaké další Horory na dobrou noc. Dost mě rozesmál příběh Muž, který zabil Darrena Shana. Knížky Darrena Shana čtu hodně ráda a bylo vtipné, jak si z něj Anthony Horowitz „vystřelil“.

* * *

Povídky

– Muž, který zabil Darrena Shana (The Man Who Killed Darren Shan)
– Vsaď svůj život (Bet Your Life)
– Jste na místě (You Have Arrived)
– Kobra (The Cobra)
– Robochůva (Robo-Nanny)
– Má krvavá francouzská výměna (My Bloody French Exchange)
– SheBay (SheBay)
– Sedí se vám pohodlně? (Are You Sitting Comfortably?)
– Připojený (Plugged In)
– Ve vleku (Power)
– Trasa J (The J-train)
– Sedm zásahů (Seven Cuts)

Ukázka

Při pohledu do minulosti mohl Henry Parker upřímně říct, že nikdy nechtěl nikomu ublížit. A určitě ho ani nenapadlo, že jednou naplánuje a pak spáchá dokonalou vraždu mezinárodně proslulého spisovatele knížek pro děti…i když přesně to se stalo. Jediné, co na začátku Henry chtěl, bylo psát.

Zatím bez komentářů

Zanechat komentář