Klub tygrů: Oživlá mumie – Thomas C. Brezina [RECENZE]

6 Dub

RECENZE JE PSANÁ PRO BOOKFAN

Autor: Thomas C. Brezina
Název: Oživlá mumie
Série: Případ pro tebe a KLUB TYGRŮ
Originální název: Ein Fall für Dich und das Tiger Team – Der Fluch des Pharao
Překlad: Dagmar Steidlová
Nakladatelství: Fragment
Rok vydání: 2012
Vazba: vázaná
Počet stran: 126
Mé hodnocení: 3/5

Anotace

Při vykopávkách uprostřed egyptské pouště odkryjí badatelé dosud neznámou pyramidu. Tím, že proniknou do hrobky faraona, na sebe přivolají jeho hněv a prokletí. Faraonova mumie ožívá a mstí se každému vetřelci. Po stopě záhadné kletby se vydávají i kamarádi z Klubu Tygrů, Biggi, Luk a Patrik. Podaří se jim rozluštit tajemství staré více než 5000 let? Zachrání poklady nesmírné hodnoty, aniž by ohrozili životy mnoha lidí kolem i své vlastní?

Zapoj se do pátrání i ty a zažij celé dobrodružství z první ruky!

* * *

Kniha s názvem Oživlá mumie je již několikátým dobrodružstvím party dětí, která si říká Klub tygrů. Patří sem svalnatý Patrik, tvrdohlavá Birgit (všichni jí ale říkají Biggi) a Lukáš (zkráceně Luk), který je velký počítačový fanda.

Biggi, Luk a Patrik přijedou do Egypta za Lukovým strýcem Augustem Kantnerem, který je egyptolog a našel “ztracenou” pyramidu. Když je taxík doveze na místo, nejdřív není nikde vidět ani živáčka, ale během chvilky začnou z chodby pyramidy vybíhat poloomámení lidé. Mezi nimi je i Lukův strýc. Nejdřív nic neříká, ale poté začne blábolit něco o nějaké kletbě, prokletí a dokola opakuje “Amamon! Amamon!”. Luk se svým minipočítačem hned zjistí, co to znamená.
Tygři zavolají radiovým zařízením pomoc a vydají se do pyramidy. Tam nejdříve naleznou zbytky zvířecích mumií a poté narazí na sarkofág, z kterého začne vylézat oživlá mumie a mluví na ně nějakou starou, tajuplnou řečí. V šoku utečou ven z pyramidy, kde už doktor prohlédl Lukova strýce i ostatní, kteří pomalu přicházejí k sobě.
Archeologové uzavřou pyramidu a chtějí příštího dne odjet domů, protože je příliš nebezpečné zahrávat si se starou kletbou.
Lukovi se ovšem něco nezdá a navrhne Tygrům vrátit se do pyramidy. Je jasné, že nic nebude tak jednoduché, jak se zprvu zdálo a Klub tygrů se dostane během svého pátrání  do nejednoho nebezpečí a zažije několik velmi nebezpečných situací. Dokonce jim půjde i o život! Dokáží si poradit a dostanou se z několika zapeklitých pastí?To už si musíte přečíst sami.
Kniha obsahuje i takzvanou “detektivní lupu”. Je to taková interaktivní pomůcka, která vám pomůže spolu s Klubem tygrů odkrývat různá tajemství a záhadné nápisy či zprávy. Čtení se tak stává zábavnějším pro čtenáře, protože se může sám účastnit a prověřit si svůj um a důvtip při pátrání. Na některých obrázcích si zase může vyzkoušet svůj postřeh. Veškeré ilustrace má na svědomí Naomi Fearn.
Příběh svižně ubíhá, je srozumitelný a lehce vás vtáhne do děje. Vše je hezky a jednoduše vysvětleno, takže i  mladší čtenáři hned pochopí o co tu jde a navíc se dozvědí i plno zajímavých informací.
Na konci knihy se nachází několik základních informací o Egyptě a mumiích, obrázek faraonů, obrázkové písmo a také hlavolam Pyramida, který si můžete překreslit na tvrdý papír, vystřihnout, slepit a pokusit se ho vyřešit a sestavit.
Série “Případ pro tebe a Klub tygrů” je určena pro čtenáře od devíti let, ale určitě bude bavit i děti mladší, stejně jako ty starší.

Děkuji Bookfanu za poskytnutí recenzního výtisku, byla to pěkná oddechová četba a už se těším na další díl série.

* * * 

Ukázka

„To… to byly ty nejstrašnější minuty, co jsem kdy zažil!“ sténal Patrik. Podíval se na hodinky a zavrtěl zmateně hlavou. „Chtěl jsem říct – hodiny! Koukám, že jsme byli uvnitř asi tři hodiny!“
Biggi s Lukem si ověřili, že tři hodiny uběhly i na jejich hodinkách.
„Lidi, připadám si jako v nějkém hororu,“ podotkl Luk. „Vždyť jsme tam nemohli být déle než deset minut!“
„Třeba nás ta mumie nějak… zaklela a třeba jsme tam byli opravdu tři hodiny,“ přemýšlela Biggi.

Zatím bez komentářů

Zanechat komentář