Missing Judy – Anne Cassidy [RECENZE]

14 Říj

Autor: Anne Cassidy
Název: Missing Judy
Nakladatelství: Scholastic
Rok vydání: 2006
Vazba: paperback
Počet stran: 192
Mé hodnocení: 4/5

Anotace

Kim Hockney has a secret. It’s to do with the terrible thing that happened eight years ago – the day when her five year old sister Judy went missing. Her parents have always been careful not to blame her but she knows they look at her and wonder what her little sister would have been like, if Kim hadn’t let her run off that dark afternoon. Then one day some new evidence turns up..

* * *

Tuto knihu jsem si nedávno koupila na internetu se slevou jen dle velmi krátké anotace. Vůbec jsem netušila, co mě vlastně přesně čeká. Po dočtení se ale okamžitě objevila na poličce mých knižních skvostů a knih, na které asi nikdy nezapomenu.

Kim Hockney je obyčejná dívka, která žije poměrně obyčejný život. Až na jednu drobnost. Má strašlivé tajemství a to se týká doby před osmi lety, kdy se stalo něco strašného – její malá sestřička zmizela beze stopy. Kim byla poslední, kdo ji viděl. Do teď se neustále obviňuje, že byla na sestru naštvaná a měla něco udělat jinak a ne ji nechat samotnou zmizet ve tmě. Její rodiče se snaží ji ze zmizení sestry neobviňovat, ale určité napětí v rodině je znát.

Jednoho dne se objeví nové důkazy a náročné pátrání pokračuje. Jenže tyto důkazy souvisí s Kiminým tajemstvím. Kim přemýšlí, zda by měla jít s pravdou ven, dokud je ještě čas a než bude do pátrání vtažen i někdo nevinný.

Nechci prozrazovat víc z dalšího děje, protože bych mohla zaspoilovat a to by byla škoda, pokud byste se rozhodli si knihu někdy přečíst.

Rozuzlení na konci je totiž nečekané a šokující a dokonale mě dostalo! Něco takového jsem naprosto nečekala a jen jsem zírala do stránek bez dechu a s otevřenou pusou.

Příběh je i o tom, jak zmizení dítěte má obrovský dopad na celou rodinu, že některé věci se mohou objasnit až po mnoha letech a že některá tajemství tíží víc než jiná. Donutí vás přemýšlet.

Kniha je velmi dobře napsaná, četla se mi dobře i v angličtině. Nebylo to náročné čtení, žádné kostrbaté anglické výrazy či složitá slova, takže bych ji doporučila i všem, kteří se čtením v cizím jazyce teprve začínají a kteří mají tyto knihy plné záhad a šokujícího odhalení rádi.

* * *

Ukázka

When I got home I found my house unexpectedly full of people. As the front door opened, I heard the buzz of conversation coming from the living room. I was surprised. It was three-thirty on a Tuesday afternoon, not the usual time for meeting of any sort. I opened the living-room door and the conversation came to a halt. My mum stood up from among a group of people and came across to me.
„Kim,“ she said, grabbing my hand. „We’ve heard some news.“
I looked around. My dad was leaning against the wall near the window. He looked edgy. My aunt Rosie was fiddling with a bouquet of flowers that were in a glass vase on the coffee table. A woman from the support group was sitting with a smile on her face. Two police officers were there as well, the plain-clothes one that had been dealing with the case for the past couple of years and a young woman in uniform.
„What?“ I said, puzzled.

Zatím bez komentářů

Zanechat komentář