Sanctum – Madeleine Rouxová [RECENZE]

31 Bře

3131SanctumAutor: Madeleine Roux(ová)
Název: Sanctum
Série: Asylum
Díl: #2
Originální název: Asylum 2: Sanctum
Nakladatelství: Jota
Překlad: Bronislava Grygová
Rok vydání: 2016
Vazba: vázaná
Počet stran: 336
Žánr: Young Adult, horor, paranormal
Mé hodnocení: 4/5

Anotace

Napínavé pokračování knihy Asylum vás zavede na známá místa, ale ukáže je v novém světle. Vyprávění je opět ozvláštněno dobovými fotografiemi, které pomáhají navodit atmosféru, kdy se tři přátelé pohybují na tenké hranici mezi minulostí a současností, genialitou a šílenstvím.

Dan, Abby a Jordan, které známe z knihy Asylum, se snaží zapomenout na to, co prožili na letní přípravce v New Hampshire College. Hrůzné zážitky je pronásledují ve snech i v každodenním životě, ač si nepřejí nic víc než zapomenout. Leč neúspěšně. Někdo (či něco?) je kontaktuje (příznačně prostřednictvím moderních technologií, ale i „staromódní“ poštou) a dává najevo, že „ještě není konec“. Danovi se do rukou dostává část fotografie, která vytvoří jeden celek s bizarními černobílými snímky, které již dříve dostali Jordan a Abby. Jordan vyluští význam čísel na rubu fotografie – jedná se o souřadnice míst v Camfordu, městečku, v němž sídlí kampus NHC. A je jasné, co musí následovat!

Trojice přátel se vrací na známá místa, aby odhalila tajemství, které, jak doufají, je jednou provždy osvobodí od minulosti. Odlupují jednotlivé vrstvy záhady jako cibuli (a občas je to skutečně i k pláči!), aby zjistili… Ale to už je na čtenářích.

* * *

PŘEČTĚTE SI RECENZI NA BLOGU KNIHCENTRUM REVUE

* * *

Za poskytnutí knihy na recenzi velice děkuji internetovému knihkupectví KNIHCENTRUM.cz.

Jedna odpověď na “Sanctum – Madeleine Rouxová [RECENZE]”

  1. Crowley 5.5.2016 v 12:15 #

    Pro mě trošku zklamání

Zanechat komentář