Světlo, které zabíjí: Vymítač duchů – Derek Meister [RECENZE]

26 Čvc

Vymítač duchůAutor: Derek Meister
Název: Vymítač duchů
Série: Světlo, které zabíjí
Díl: #2
Originální název: Ghost Fighter
Nakladatelství: Fragment
Překlad:  Olga Hereinová
Rok vydání: 2013
Vazba: vázaná
Počet stran: 328
Žánr: fantasy, horor, dobrodružný, YA
Mé hodnocení: 4/5

 

 

Anotace

Existují.
Ian Boroughs to ví.
Vidí je.
Slyší je.
Cítí je.

Objeví se z ničeho nic.
Čeho se dotknou, shoří.
DUCHOVÉ.

Mělo to být léto plné dobrodružství. Přesně tak si to naplánoval Ian se svým kamarádem. Při hledání Ianova nezvěstného dědy se ale ze spekulací stává šokující pravda. Světelné bytosti, které surově vraždí vše živé, opravdu existují a jsou jim v patách. Kdo jsou tito duchové? Je možné je zničit? Boj o život začíná…

* * *

Vymítač duchů je již druhá kniha v trilogii Světlo, které zabíjí vyprávějící příběh sedmnáctiletého Iana Boroughse, jenž vidí jakési tvory či úkazy, které si pojmenoval jako „duchy“. Kniha přímo navazuje na první díl trilogie s názvem Lovec duchů (recenze).

Dějem se opět vracíme k Ianovi, který je na útěku a se svým kamarádem Benjaminem, zvaným Bpm, stále pátrají po Ianově domněle zemřelém dědečkovi. Kolem jeho smrti (i života) panuje spousta tajemství a nevyřešených záhad.

Když Ian najde v kapesních hodinkách po dědečkovi tajný vzkaz: NY 11954, Euclid Ave, 124523, H.D., rozhodnou se s Bpm přesunout své pátrání do New Yorku. Ian stále doufá, že najde svého dědečka živého a ten že mu bude schopný vysvětlit, proč zrovna on, Ian, vidí „duchy“. Podaří se mu to nebo si v sobě stále živí jen plané naděje? A dozví se něco o těch tajemných a nebezpečných úkazech a co je vlastně způsobuje?

Setkáváme se i s dalšími „starými známými“ z prvního dílu jako je např. mladá Japonka Čijo, která je na útěku poté, co byla její babička záhadně „upálena“. Neustále se snaží zkoumat podivnou helmu a ráda by přišla na to, proč ji měla její babička na hlavě v posledních okamžicích svého života.

Podíváme se také na Antarktidu za vědci Danielem a Alvou nebo do Jižní Ameriky, přesněji do Argentiny, kde se nacházejí Zachary s Tanem, kteří se neustále pro svého šéfa snaží zjistit, kde se nachází pacient číslo 5.

Kniha, stejně jako první díl, svižně ubíhá a je plná napínavých scén. Odhaluje se nám opět něco více ze záhadných událostí v minulosti, které vedly k objevování se „duchů“ a spoustě dalších podivných věcí. Ale stále toho spousta ještě čeká na vysvětlení. To si autor jistě nechává na třetí a poslední díl.
Také začínáme více chápat propojení určitých postav a je zajímavé dozvědět se něco také o šokující společné minulosti některých z nich.

Tentokrát mě nejvíce bavila asi část příběhu s Japonkou Čiko. Také na Antarktidě se začíná něco dít. Ale i linie s Ianem přináší překvapivé okamžiky.

Vymítače duchů bych doporučila především fanouškům paranormálních a napínavých příběhů, kteří četli už první díl. Opět se zde objevuje neustálé střídání postav a děje točícího se kolem nich, tak jako v první knize. Tohle někomu možná bude dělat trošku problém s orientací v ději, ale dá se na autorův styl zvyknout.

Jsem dost zvědavá, jakým způsobem autor tuhle trilogii zakončí. Musím se přiznat, že první díl se mi líbil o maličko více, ale stále je i tento díl velmi čtivý a hodný pozornosti.

Velice děkuji nakladatelství Fragment za poskytnutí této knihy k recenzi.

komentáře 2 na “Světlo, které zabíjí: Vymítač duchů – Derek Meister [RECENZE]”

  1. cmeli_emca 9.11.2015 v 20:33 #

    Zatím jsem tak v půlce, ale strašně dobře se to čte. Četla jsem i první díl a strašně jsem se těšila na pokračování a snad přečtu i poslední. Mužů jenom doporučit :) :D

Zanechat komentář