Tématické čtení #1

1 Říj

hororove-cteni01

Hororové čtení

První příspěvek do nového projektu Tématické čtení (více zde) se ponese v duchu hororů a duchařských příběhů. Já osobně jsem velkým milovníkem hororů a to všech možných druhů. Má záliba ve strašidelných historkách se datuje tak daleko do minulosti, kam až moje chatrná paměť sahá.

hororove-cteni04

Vybavuji si, že už jako velmi malé dítko jsem o prázdninách v noci potmě ležela v posteli, ani nedutala a téměř bez dechu naslouchala vyprávění jedné ze starších sestřenic, která nás mladší nejdříve děsila povídkami z Kytice (To, že se jednalo o Erbenovu Kytici  jsem ovšem zjistila až mnohem později.), a časem i svými vlastními vymyšlenými hrůzu nahánějícími příběhy. Na mě ale mělo její noční strašení naprosto opačný efekt než ona původně zamýšlela. Místo, abych se bála jako ostatní, začala jsem její vyprávění hltat a vyžadovala jsem stále nové a nové příběhy.

Později jsem se naučila číst a kromě vyprávění jsem vyhledávala i psané hororové knihy. A čím starší jsem byla, tím více mě děsivé knížky i filmy přitahovaly.

hororove-cteni03V naší malé knihovně v blízkosti mého bydliště jsem už někdy v šesté třídě měla přečtenou snad každou jen trošku strašidelnou či tajemnou knížku. Musela jsem dlouho knihovnici přemlouvat, aby mi půjčovala i ty drsnější kousky zahrnující i mistra hororů – Stephena Kinga. Až když jsme jí odvyprávěla téměř celý děj filmu „To“ a ukázala jí seznam všech mých již přečtených hororů, teprve potom mi, i když velmi neochotně, zapůjčila několik Kingových děl. A jakmile jsem jednou „přičichla“ ke Kingovi, moje hororová závislost se jen prohloubila.

1537506195

I když jsem postupem času začala číst i jiné žánry, stále si ráda přečtu kvalitní příběhy, z kterých mi příjemně naskakuje husí kůže a při čtení se tají dech.

Tento měsíc – říjen 2013 jsem se rozhodla celý zasvětit převážně hororové literatuře a to nejen kvůli tomu, že bude Halloween, což je velmi příhodné. I pochmurné počasí přispívá svým dílem.

 

Zde je seznam knih, které bych v tomto prvním kole Tématického čtení ráda pokořila:

Lindsey Barraclough – Long Lankin

long-lankin

 

 

 

Tuto knihu mám již rozečtenou a vlastně i díky ní jsem se rozhodla začít Tématické čtení právě hororovým žánrem, protože atmosféra příběhu mě navnadila na další děsuplné čtení. V příběhu se objevují děti, které se musejí vypořádat s dlouhověkým hrůzným stvořením.

Gretchen McNeil – Ten 

ten

 

 

 

Skvělá party v  úžasném domě na ostrůvku? To zní jako sen. Co by se tak mohlo stát?

Ania Ahlborn – Seed

seed

 

 

 

Jste připraveni setkat se s ďáblem tváří v tvář? Jack Winter si myslel, že se mu jej kdysi podařilo setřást. Ale on si ho opět našel.

John Saul – The Blackstone Chronicles – 6 dílů

The-Blackstone-Chronicle1 The-Blackstone-Chronicle2 The-Blackstone-Chronicle3 The-Blackstone-Chronicle4 The-Blackstone-Chronicle5 The-Blackstone-Chronicle6

 

 

 

Jedna z mých nejoblíbenějších hororových sérií. Po celkem dlouhé době si dávám re-reading a doufám, že i nyní se mi bude líbit stejně tak, jako když jsem ji četla poprvé. Objevuje se zde starý ústav, ve kterém se skrývá strašné zlo, které se začíná probouzet k životu a pohraje si s osudem nejednoho obyvatele malého městečka Blackstone.

Blake Crouch – Perfect Little Town

Perfect-Little-Town

 

 

 

Další zajímavá kniha autora knihy Městečko Pines (recenze). Když se na vaší cestě zastavíte v malém malebném městečku, nemusí být vše takové, jaké se na první pohled zdá.

Tak co, myslíte, že se mi podaří přečíst všech 10 knih, aniž bych se poté bála vystrčit nos z domu?

komentáře 2 na “Tématické čtení #1”

  1. Spooky 1.10.2013 v 15:19 #

    Húúúú :-) Těším se na hororové recenze :-)

    • Wolf Draven 4.10.2013 v 13:57 #

      Budou budou, neboj :)

Zanechat komentář