Tématické čtení

27 Zář

love-booksTento nový projekt jsem měla v hlavě už nějaký ten pátek a pokaždé, když jsem přemýšlela, kterou knížku si přečíst jako další, jsem si na něj zase vzpomněla.

Jak už mnozí z vás, kteří alespoň občas zabloudí na můj blog, postřehli, tak nejen, že knihy opravdu hooodně miluju a čtu při každé příležitosti a na každém kroku, ale také je v hojném množství nakupuju. A to dokonce ve větším počtu než je stíhám číst. Důsledkem toho se mi v knihovničce hromadí neustále více a více nepřečtených knih. A to nemluvím ani o tom kvantu elektronických knih, které jsem si natahala do čtečky. Mám obavu, že je nestihnu všechny přečíst ani kdybych tu byla do 150 let a celý den nedělala nic jiného. Zvláště, když vycházejí stále nové a nové skvostné knihy, které prostě MUSÍM MÍT! :))

Ale k věci. Jde o to, že při tom obrovském zástupu jedinečných kousků čekajících na mou pozornost, mám vždy problém, po dokončení nějakého báječného čtení, vybrat příhodné dílko, na které se vrhnu dále a na které mám zrovna i chuť.

coff

Tento projekt by mi v tom mohl trošku pomoci, protože jsem se rozhodla, že každý měsíc se vrhnu na čtení knih, které se vztahují k určitému tématu či atmosféře. Tím se mi výběr trošku zúží.

Začnu hned v říjnu a protože je to takový ponurý a pochmurný měsíc a navíc se na jeho konci nachází Halloween, je asi jasné, jaké téma bude hned to první. Ano, bude se jednat o Hororové čtení. (Více informací se dozvíte v příštím příspěvku.)

horr

Mezi dalšími tématy nebudou samozřejmě chybět Vánoce, Romantika, Dětství, Zvířátka a další.

Vždy začátkem měsíce představím vybraný námět a seznam knih, které za tu dobu hodlám přečíst. Na konci měsíce se objeví určité shrnutí, kde uvedu, jestli se mi povedlo všechny zvolené knihy přečíst, něco málo o nich zmíním a celkově zrekapituluji to specifické čtecí období.

Nevím zatím jistě, jestli se bude tématické čtení objevovat úplně každý měsíc nebo sem tam náhodně, každopádně doufám, že se tak, pokud vás to bude zajímat, třeba dozvíte i o knihách, o kterých jste zatím neslyšeli a mohly by vás zaujmout a já zase o něco zmenším hromadu svých nepřečtených knih.

Když se náhodou budete chtít k projektu připojit, určete si svá vlastní pravidla, kdy a jak často budete příspěvky zveřejňovat, kolik knih k danému tématu jste ochotni přečíst, popřípadě můžete některá pro vás nezajímavá témata vynechat. Nechci nikoho do ničeho nutit nebo určovat nějaké pevně dané termíny. Budu ale velmi ráda, pokud odkážete v příspěvku na můj blog. Předem díky.

DogsReading

komentáře 4 na “Tématické čtení”

 1. Mimi 27.9.2013 v 22:01 #

  take se mi strasne hromadi neprectene knihy , mam napsaný seznam podle toho jak si je kupuju, a snazim se cist od te knihy co mam nejdele doma
  podobnou vec jsem delala od jara :) nejdrive sem mela doma 3díly Roztomilích lhářek tak sem se dala do jejich čtení poté měsíc Lenky Teremový , leto jsem zasvetila erotice a tedka zari mam prostituce a drogy :) sežadila jsem si komínky s kazdym tematem a podle toho ctu :) je to dobre take sem mela problemy se rozhodnout co budu cist a todle mi pomaha :)

  • Wolf Draven 27.9.2013 v 22:05 #

   Tak to jsem ráda, že nejsem sama, kdo s tím má problém :)
   Uvidím, jestli mi tento projekt fakt pomůže likvidovat ty hromady knížek, tak jak si to optimisticky plánuju :)

 2. Spooky 30.9.2013 v 12:13 #

  Jé, to je dobrý nápad :-) Budu se opičit.

  • Wolf Draven 4.10.2013 v 14:08 #

   Klidně se opič ;)

Zanechat komentář