The MacKinnon Curse: The Deepest Cut – J. A. Templeton [RECENZE]

12 Lis

J. A. Templeton - The Deepest CutAutor: J. A. Templeton
Název: The Deepest Cut
Série: The MacKinnon Curse
Díl: #1
Rok vydání: 2011
Forma: e-book
Počet stran: 306
Mé hodnocení: 5/5

Anotace

Sixteen-year-old Riley Williams has been able to see ghosts since the car crash that took her mother’s life and shattered her family. Guilt-ridden over the belief that she’s somehow responsible for her mom’s death, Riley is desperate to see her mother’s elusive spirit to gain her forgiveness.

When her father moves the family to Scotland so they can all start over, Riley believes her life couldn’t get worse––that is until the ghost of nineteen-year-old Ian MacKinnon catches her purposely cutting herself. An uneasy truce quickly turns into friendship, and soon Riley’s falling hard for Ian.

Riley believes her gift could help Ian end the curse that has kept him tied to the land for centuries, but that would mean letting him go forever and she’s not sure she is strong enough to do that. As if her life wasn’t complicated enough, the spirit of the woman who killed Ian returns and she’ll stop at nothing to keep Riley from helping Ian find eternal peace.

* * *

Šestnáctiletá Riley se spolu se svým o rok mladším bratrem Shanem a jejich tatínkem nastěhuje do prastarého domu – bývalého hostince na skotském venkově. Má trošku obavu, že zde nebude mít klid. Když se totiž před rokem probrala v nemocnici po tragické autonehodě, při které zemřela její maminka, zjistila, že dokáže vidět duchy. Takové starobylé místo, jako je jejich nový domov, musí být přece plné duchů, kteří ji nenechají na pokoji, jakmile zjistí, že je může vidět a slyšet. Proto se je snaží ignorovat a předstírat, že o nich neví. I toho mladého muže, kterého zahlídla hned po příjezdu, úspěšně zasklívá.

Jediný duch, jehož návštěvu by uvítala, je její maminka. Ta ale stále nepřichází. Riley má obavu, že je to proto, že se na ni zlobí a dává jí vinu za to, co se stalo. Stejně tak si od ní po nehodě drží odstup i její bratr, s kterým si dříve byli velmi blízcí. I to je jeden z důvodů, proč se Riley někdy tajně zraňuje. Občas se pořeže žiletkou, protože ji tato bolest svým způsobem uklidňuje. Když má jednou zase tuhle svoji chvilku při procházce okolí, ozve se za ní rozlobený hlas s otázkou „Co to ksakru děláš?!“ Riley se lekne, otočí se a hned je jí jasné, že udělala velikou chybu. Je to totiž ten duch mladíka z domu a teď už ví, že ho Riley vidí a slyší. Snaží se to sice rychle zamaskovat a nadále ho ignoruje, ale duch se nevzdává a neustále na Riley mluví a vyhrožuje jí, že pokud mu neodpoví, bude jí až do konce jejího života dnem i nocí stále zpívat, pískat a mluvit na ni.

Riley to nakonec vzdá, začne si s ním povídat a velice se spřátelí. Ian, jak se duch jmenuje, jí vypráví o své rodině, o svém krátkém životě i o své smrti. Protože je Ian nejen velmi milý, ale i sexy, začne se do něj Riley postupně zamilovávat.  Aby to ale nebyla jen taková idylka, objeví se také duch zlé čarodějnice jménem Laria, která má na svědomí Ianovu smrt i prokletí, které ho stále drží zde na zemi a začne ohrožovat nejen Riley, ale i její rodinné příslušníky. Riley se jí rozhodne postavit a chce pomoci Ianovi zrušit prokletí. Problém je ale v tom, že tak ztratí svého nejlepšího a vlastně jediného opravdového přítele. Bude dostatečně silná na to, aby ho nechala odejít? A dokáže se postavit duchovi zlé čarodějnice? Odpustí jí její maminka? Odpovědi na tyhle otázky naleznete v této úžasné knize, která mi trošku připomínala sérii Mediátor od Meg Cabot, kterou mám velice ráda. Určitě bych ji doporučila všem fanouškům téhle série, stejně jako ostatním, kteří mají rádi zamilované i duchařské příběhy plné napětí.

V této knize toho naleznete opravdu hodně. Kromě hororového nádechu s přízraky duchů, čarodějnicí a prokletím, a nějaké té romantiky, se zde také řeší složité sourozenecké vztahy, sžíravý pocit viny, sebepoškozování či snaha vybojovat si své místo mezi novými spolužáky, což není nikdy zcela jednoduché.

Hlavní hrdinku Riley jsem si opravdu velice zamilovala, stejně jako postavu Iana, který jistě uloupí srdce i nejedné z řad dalších čtenářek.  Sympatický mi byl i Rileyin bratr Shane a také slečna Akin se svojí přítelkyní Anne Marie.

Příběh se čte jedna báseň, nenarazila jsem na žádné pasáže, u kterých bych se nudila. Také angličtina je vcelku jednoduchá, takže by s ní neměl mít problém ani začátečník. Konec je velice překvapivý, takže už se těším na další pokračování této skvělé série s názvem The MacKinnon Curse – The Haunted, které na mě již čeká v mé čtečce.

komentáře 4 na “The MacKinnon Curse: The Deepest Cut – J. A. Templeton [RECENZE]”

 1. E_V_E 12.11.2012 v 08:42 #

  Pekná recenzia 8)
  Táto kniha vyzerá zaujímavo, ešte som o nej nepočula. Mediátora som ešte nečítala, ale mám rada také príbehy, keď sa rozpráva duch s človekom 8) Vždy z toho niečo zaujímavé vzíde 8)

  • Wolf Draven 12.11.2012 v 21:28 #

   Díky :)
   Je to trošku červená knihovna, ale dobře a rychle se to čte a mně to zrovna přesně sedlo jako taková až skoro odpočinková četba :)

 2. Vendula 12.11.2012 v 20:04 #

  Zajímavý…..
  Mít tak čas na všechno, co si chci přečíst ! :D

  • Wolf Draven 12.11.2012 v 21:30 #

   Tohle se naštěstí čte skoro samo ;)

Zanechat komentář