The MacKinnon Curse: The Beginning – J. A. Templeton [RECENZE]

19 Lis

J.A. Templeton - The MacKinnon Curse: The BeginningAutor: J. A. Templeton
Název: The Beginning
Série: The MacKinnon Curse
Díl: #0.5
Rok vydání: 2012
Forma: e-book
Počet stran: 55
Mé hodnocení: 4/5

Anotace

Ian MacKinnon returns to Scotland after two years abroad and discovers the town of Braemar is no longer the safe haven he remembers. As strange events begin to unfold in the forest beyond the castle where he lives, Ian grows more concerned about those he cares about the most…and with good reason.

* * *

Tato kratičká knížka je vlastně prequel celé trilogie The MacKinnon Curse. Vracíme se zpět do roku 1786 a díváme se na vše pohledem Iana, kterého dobře známe z prvního dílu The Deepest Cut.

Devatenáctiletý Ian, nejstarší ze synů rodiny MacKinnonů, se spolu se svým bratrem Duncanem, vrací po dvou letech z cest po Evropě. Oba jsou velice překvapení, jak nejen jejich sestry, ale i někteří rodinní příslušníci služebnictva, za ty dva roky vyrostly a vyspěly.

Ian pokukuje po jedné ze služebných jménem Laria. I když mu otec vždycky zdůrazňoval, že si nikdy nesmí začít nic se služebnictvem, Ian tohoto varování nedbá a společně s Lariou si vyprávějí o svých oblíbených básnících a čtou spolu poezii. Bohužel Laria v tom vidí něco víc než jen přátelská posezení a velice se nazlobí, když ji Ian odmítne.

Navíc přijede do jejich sídla dcera otcova přítele Margot, do které se Ian začne pomalu zamilovávat a Laria začne žárlit.

Potom už jde všechno jen z kopce. Ian s bratrem při lovu narazí na podivné stopy, které ukazují na přítomnost nějakých podivností v okolí a spolu se svým otcem se všemu snaží přijít na kloub. Těm, kdo četli The Deepest Cut je asi jasné, jak to skončí, ale vám ostatním nechci zkazit překvapení, takže si knihu přečtěte sami.

Příběh je takovým milým zpestřením The MacKinnon Curse trilogie. V něm se v podstatě poprvé pořádně dozvídáme, jak to všechno přesně bylo a v čem má původ prokletí mladého MacKinnona. Velmi dobře se čte, děj rychle plyne a po chvíli se dostanete na konec. Myslím si, že i ti, kteří se čtením v angličtině teprve začínají, nebudou mít s touto knihou problém.

 

Zatím bez komentářů

Zanechat komentář