Upíří deníky – Stefanovy deníky: Úkryt [RECENZE]

23 Úno

Stefanovy deniky-ukrytAutor: volně zpracováno podle románů L.J.Smith a tv seriálu, který vytvořili Kevin Williamson & Julie Plec
Název: Úkryt
Série: Stefanovy deníky
Díl: #5
Originální název: The Vampire Diaries – Stefan’s Diaries 5: The Asylum
Nakladatelství: Fragment
Překlad: Milena Hordinová
Rok vydání: 2013
Vazba: paperback
Počet stran: 216
Mé hodnocení: 5/5

 

Anotace

Po Londýně se šíří zprávy o surových vraždách mladých dívek. Podezření padá na Damona. Společně se Stefanem brzy zjistí, že pomluvy jsou součástí pomsty starého upíra. Jde o trest za smrt mladé upírky Katherine, dávné lásky obou bratrů. Damon a Stefan stojí před sílou a krutostí, na které nestačí. Jejich úkryt už není bezpečný…

* * *

Děj knihy bezprostředně navazuje na události v předchozím díle nesoucím název Stopy minulosti. (Recenze zde.)
Bratři Salvatoreovi se spolu s dívkou Corou, Violetinou sestrou, vracejí zpět do Londýna, aby zde vypátrali upíra Samuela a pomstili se mu. Damon zuří, že se nechal od Samuela nachytat a Stefan chce pomstít zbytečnou a krutou smrt malého chlapce Olivera Abbotta. Cora chce najít a zachránit svou sestru Violet, kterou Samuel zabil, proměnil v upíra a zůstává nyní naprosto v jeho moci.

Velkým problémem ovšem je, že Damona hledá nejen každý policista, ale i všichni obyčejní lidé v Londýně, protože noviny otiskly jeho fotku v souvislosti s brutálními vraždami Jacka Rozparovače.
Musejí být extrémně opatrní a neustále se skrývat. Cora jim ukáže úkryt v tunelech na opuštěné stavbě, kde přespávala se svojí sestrou. Zde se mohou schovávat a přemýšlet nad svými plány.

Při svém pátrání zjistí, že Samuel je v Londýně „velké zvíře“ i se svým bratrem Henrym a bude velmi těžké se k nim dostat.
Samuel má pod palcem útulek pro „lehké ženy“ a opuštěné dívky, o jejichž nápravu se starají jeptišky. Je to pro něj taková osobní krevní banka.
Bude potřeba, aby se Cora dostala do útulku jako návnada. Damon se Stefanem se musejí spolčit a alespoň na chvíli odložit svoje osobní spory. Bude mít Cora dostatek odvahy, aby to v útulku zvládla? Podaří se jim dostat se k Samuelovi a zastavit jeho i Henryho běsnění?

Ani tomuto dílu nechybí rychlé tempo a dechberoucí děj. Nemohla jsem se od četby odtrhnout, stejně jako tomu bylo i u dílu předchozího. Zdá se mi, že Stefanovy deníky jsou díl od dílu napínavější a propracovanější. Velmi se mi líbí, jak byla do vyprávění vložena postava Jacka Rozparovače, která už sama o sobě navozuje tajemnou atmosféru.

Opět bych knihu doporučila jak fanouškům seriálu The Vampire Diaries (Upíří deníky), tak i fanouškům knižních předloh a milovníkům upírů, fantasy či historických příběhů. Musím ale zase upozornit, že pro lepší orientaci v ději je dobré znát předešlé díly a celkově Stefanův svět s jeho historií i budoucností a bratrskými vztahy s Damonem.

I na obálce tohoto dílu je skvělá fotografie hlavních protagonistů ze seriálu, která potěší nejedno oko fanynky seriálu. Nemůžu se dočkat dalšího pokračování. Doufám, že to bude stejně zábavné čtení.

Za poskytnutí recenzního výtisku mnohokrát děkuji nakladatelství Fragment.

Jedna odpověď na “Upíří deníky – Stefanovy deníky: Úkryt [RECENZE]”

  1. Spooky 25.2.2013 v 11:47 #

    Můj oblíbený seriál! Zkusím snad brzy i knihy

Zanechat komentář