Vychází u nakladatelství Host

23 Úno

food junkieFood Junkie — Posedlý jídlem

Příběh gastrozávisláka
Mons Kallentoft
Novinka
Přeložila Marie Voslářová
Počet stran 264, brož.
ISBN 978-80-7491-029-6
Rok vydání 2014

Autobiograficky laděný příběh na pomezí beletrie a literatury faktu o autorově vášni číslo jedna (kromě psaní): jídle a gastronomii. Tato záliba přivedla Monse Kallentofta dokonce mezi členy poroty, která vybírá padesátku nejlepších restaurací na světě.

V knize sledujeme autorovu nadšenou a posedlou honbu za nejzajímavějšími kulinářskými zážitky. Temný, bouřlivý a fascinující příběh zavádí čtenáře přímo do center gastronomického vesmíru, od pouličních stánků v Bangkoku až po nejvyhledávanější restaurace v New Yorku.

Kniha se postupně stává i milostným románem, vyprávěním o přežití a o hledání domova a pevného bodu v životě. Zaujme každého, komu připadá jídlo zajímavé a kdo chce nahlédnout do zákulisí nejlepších světových restaurací. Není to kuchařka s recepty, fotografiemi či ilustracemi, spíš příběh člověka milujícího jídlo a gastronomii. Ta je pro Monse Kallentofta záležitostí života a smrti, způsobem úniku a pátráním po pravdě o sobě samém.

—–

Kdo četl Kallentoftovy články o gastronomii, ví, že tento spisovatel o jídle psát umí. Dokáže ho vylíčit tak živě, že cítíme jeho vůni a chuť. – SVENSKA DAGBLADET

Kallentoftova kniha je zajímavou směsicí autobiografie, reportáže o jídle, cestopisu a románu s existenciálními tóny. Vytříbenost jeho jazyka proměňuje jídlo a pití v něco nádherného. Nejlepší pasáže jsou ty, v nichž se Kallentoft zastavuje a nechává slova promlouvat o hledání sebe samého; tehdy příběh přestává být reportáží a stává se románem. – FOLKBLADET

Více informací zde: Kallentoft_Food-Junkie_promo

komentářů 8 na “Vychází u nakladatelství Host”

 1. Orvokki 23.2.2014 v 19:35 #

  Na túto knihu som zvedavá, keď vyjde elektronická verzia, asi nebudem nad kúpu dlho váhať. Sama mám v jedle obrovskú záľubu.

 2. Martin 23.2.2014 v 20:10 #

  Četl jsem ukázku a vypadá to dost zajímavě. Od autora jsem zatím nic nepřečetl, ale určitě to časem napravím.

  • Wolf Draven 23.2.2014 v 20:23 #

   Mě už delší dobu lákají autorovy detektivky, ale tohle si taky nenechám ujít :)

   • Orvokki 23.2.2014 v 20:28 #

    Mons píše skvelé detektívky, teda zatiaľ som prečítala iba Zimní oběť a Letní smrt, ale určite chcem prečítať aj ostatné. Odporúčam, patrí k tým lepším severským detektívkarom. Síce sú dlhšie (>400 strán), ale čítajú sa rýchlo :)

    • Wolf Draven 23.2.2014 v 20:49 #

     Toho jsem se bála, ale tak nějak jsem to tušila :D (že píše skvělé detektivky)
     Mrknu se po nich :)

 3. Bastera 25.2.2014 v 17:17 #

  Taky jsem nad knihou přemýšlela, vypadá zajímavě. Jídlo zbožňuji! :)

Zanechat komentář