Wishlist #1: Susan Hill

1 Úno

Zde se budou objevovat knihy, které mají brzo vyjít a nebo již vyšly a které bych si přála mít doma ve své knihovně.

Momentálně se těším na knížku Susan Hillové – Žena v černém. Měla by vyjít v nakladatelství METAFORA.

Anotace
Věříte na duchy??? Mrazivý příběh ze staré Anglie…

Pyšný a osamělý Dům u Úhořího močálu vévodí slaným, větrem bičovaným mokřinám, přes něž vede cesta po hrázi s nezvyklým názvem Devět životů. Mladý londýnský právník Arthur Kipps, který je vyslán na pohřeb jediné obyvatelky domu, však netuší, jaká tragická tajemství se za zavřenými okenicemi skrývají. Teprve když zahlédne vyzáblou mladou ženu, od hlavy k patě oděnou v černém, začne se ho zmocňovat plíživý pocit nejistoty, který ještě posilují podivné poznámky místních obyvatel a neochota mu cokoli bližšího sdělit. Kdo je ona tajemná dáma a co má společného s hrůznými událostmi, které se ve zdech opuštěného sídla a kolem něj odehrály – či snad odehrávají dodnes?

To nejlepší, co bychom mohli očekávat do viktoriánského románu, překvapivě nalezneme v příběhu soudobé moderní autorky. Sugestivní atmosféru prastarých anglických sídel, zlověstných opuštěných slatin, hřbitovů a všudypřítomné mlhy, lidské zoufalství a vášně sahající až za hrob, to všechno vás vtáhne do sebe – jako náruč bezedných močálů, která sevře a nepustí. Ale při rozsvícené lampě a se sklenkou něčeho dobrého je přece příjemné se trochu bát, co říkáte?

Nyní také stejnojmenný film s Danielem Radcliffem v hlavní roli! Na film jsem taky hodně zvědavá. Něco o něm naleznete zde.

A tady je trailer:

 

Jedna odpověď na “Wishlist #1: Susan Hill”

  1. Wolf Draven 5.3.2012 v 23:55 #

    Tak knížka už přečtena a brzy bude recenze. A ještě bych měla jít brzo do kina :)

Zanechat komentář