Wishlist #3: Gilles Legardinier

30 Říj

Dnes mi na seznamu mých knižních přání přibyla nová knížka.
Jedná se o Zítra začnu nový život, kterou napsal francouzský spisovatel Gilles Legardinier.

Hlavní postava Julie je prý něco mezi Bridget Jonesovou a Amélií z Montmartru. Jelikož mám obě dvě tyto hrdinky velmi ráda, tak se na knihu opravdu těším. Zdá se, že to bude velká zábava.

Gilles Legardinier - Zítra začnu nový život

Anotace

Julie Tournellová je téměř třicetiletá Francouzka, která ještě stále hledá muže svých snů. Práci bankovní úřednice považuje za dočasný omyl a šeď jednotlivých dnů jí zpestřují jen trapasy a maléry, do nichž se s větší či menší měrou vlastního přičinění neustále dostává.

Radikální změna v Juliině životě přijde zároveň s novou cedulkou na poštovní schránce v jejím domě. Ricardo Patatras… Sice nového souseda ještě ani neviděla, ale přesto se rozhodne konat. Vždyť co kdyby byl právě on ten pravý? Plna neopodstatněných nadějí udělá Julie celou řadu věcí, od nichž by rozumná žena upustila už ve chvíli, kdy ji napadnou. Záměrně si zničí počítač a pije nenáviděné kafe, jen aby byl v její blízkosti – a také aby zanedlouho zjistila, že Ricardo je muž snad až příliš dokonalý na to, aby vůbec existoval.

Je tady ovšem jeden problém: i Ricardo má svá tajemství. A Julie potřebuje vědět o svém vyvoleném vše! Nikoho nepřekvapí (a Julii nejméně), že při odhalování záhad Ricardova života jde z jednoho průšvihu do trapasu a zase zpět, ale informuje nás o nich se statečným nadhledem. Akorát… akorát si po večerech opakuje stále stejnou větu: Zítra začnu nový život!

Trailer

Kniha má dokonce i svou vlastní českou (!) stránku na facebooku. Najdete ji zde: Zítra začnu nový život

Vydání je naplánováno na zítřejší den, takže knihu bude možné snad už od rána zakoupit ve všech knihkupectvích.

Zatím bez komentářů

Zanechat komentář